W co zainwestować 10000?

0
2520
W co zainwestować 10000

Każdy chce zarabiać i to dobrze- to całkowicie naturalne. Dlatego wybieramy najlepszy zawód, dorabiamy i oszczędzamy. Ale właśnie tu pojawia się pytanie- co zrobić z zaoszczędzoną kwotą? Przeróżne artukuły w internecie podają różne sposoby- tu przedstawione są te najprostsze.

Udało się nam zaoszczędzić 10 000 zł. Zanim zaczniemy inwestować, sprawdzamy czy na pewno te pieniądze nie są nam potrzebne. A zatem analizujemy własne przychody i koszta roczne oraz miesięczne. Należy wziąć także pod uwagę ewentualne długi. Warto także spojrzeć, czy nie ma przypadkiem czegoś, na co te pieniądze powinny pójść np. aparat ortodontyczny dla dziecka czy nowy laptop.

Kiedy już upewnimy się, że 10 000 zł jest sumą, którą możemy przeznaczyć na inwestycję należy zdecydować, jakie chcemy podjąć ryzyko i czy mamy czas na naukę przeróżnych mechanizmów rządzących poszczególnymi typami inwestycji albo spotkania z przedstawicielami firm.

Najprostszą i zarazem bardzo bezpieczną metodą pomnożenia oszczędności jest lokata w banku. Można uzyskać tu pewne zyski, jednak trzeba umieć żonglować w pewien sposób swoimi pieniędzmi przerzucając je z depozytu na depozyt.

Oczywiście można także przerzucić oszczędności na konto oszczędnościowe. To najprostszy sposób. Jego zaletą jest to, że w każdym momencie możemy podjąć pieniądze. Jednak nie zarabiamy na takiej inwestycji za dużo.

Równie bezpiecznym sposobem są obligacje skarbowe. Tam pieniądze zamrażane są na nieco dłuższy okres czasu zazwyczaj ok. 2 lat, zaś oprocentowanie waha się w granicach 2% jednak ten typ inwestycji jest bardzo bezpieczny.

Ciekawą opcją są także obligacje korporacyjne oferujące większe możliwości pomnożenia oszczędności. Tutaj jednak ryzyko jest już większe, a ponadto trzeba nauczyć się, jak to funkcjonuje. Podobnie wygląda finansowanie projektów.

Warto również wspomnieć, że 10 000 zł jest już sumą, którą możemy zagrać na giełdzie albo na rynku Forex. Jednak ta opcja wiąże się przede wszystkim z naszym zaangażowaniem- trzeba nauczyć się, jak funkcjonuje giełda i jednak codziennie sprawdzać notowania, a ponadto liczyć się z ryzykiem straty.

Przede wszystkim zaś, jeśli chcemy zainwestować z zyskiem należy wpaść na jakiś pomysł. Dla przykładu 10 000 to także suma, za którą można kupić ziemię rolną i przerobić ją na działkę rekreacyjną!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKonto dla dzieci
Następny artykułW co inwestować małe kwoty?
Redakcja e-kredytowanie.pl

Finansami zainteresowałem się w 2010, gdy na karku miałem duży kredyt hipoteczny i rodzinę na utrzymaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ