W co inwestować małe kwoty?

0
2469
W co inwestować małe kwoty?

Czasami zostało nam w danym miesiącu nieco pieniędzy i zastanawiamy się- co z nimi zrobić? Przede wszystkim należy rozważyć, czy nie mamy jakiś wydatków, o których zapomnieliśmy albo takich, które co prawda nie są konieczne, ale warto teraz je zrealizować.

Jak już oszacujemy, ile możemy zainwestować należy rozważyć, co możemy zrobić. Pierwszym pomysłem są lokaty bankowe. W tym celu należy przejrzeć oferty różnych banków albo najlepiej skorzystać z odpowiednich wyszukiwarek tak, aby wybrać bank, w którym warunki są najbardziej dla nas korzystne. Warto również pamiętać o tym, że istnieją lokaty długoterminowe i krótkoterminowe. Zazwyczaj jednak najczęściej wybieraną opcją są trzy miesiące.

Oczywiście całkowicie bezpieczną formą są konta oszczędnościowe. Można zawsze je założyć i stopniowo odkładać tam pieniądze na dość niskim, ale stałym procencie.

W internecie dostępnych jest także kilka innych możliwości. Istnieją serwisy, na których możemy pożyczać nasze pieniądze różnym osobom i następnie odbierać je z pewnym procentem. Tutaj możemy inwestować nawet bardzo małe kwoty rzędu 50 zł. Na takich serwisach jest to zresztą raczej też zalecane. Serwisy te nie są tak niebezpieczne, jak mogłoby się wydawać. Jako pożyczkodawcy przechodzimy weryfikację konta, a pożyczkobiorcy muszą mieć także zweryfikowaną tożsamość. Warto jednak nie inwestować dużych kwot, czytać profile oraz cele osób, którym je pożyczamy i zdecydować, czy można im zaufać.

Małe kwoty można inwestować ponadto w przeróżny, niestandardowy sposób. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej kreatywności i od tego, czym jest owa „mała kwota”. Może starczy nam ona na zakup miejsca parkingowego i następnie wynajem? Albo kupimy skrzynki i farby i dzięki naszym umiejętnościom plastycznym sprzedamy je po znacznie wyższej cenie?

Możliwości jest wiele. Trzeba tylko zastanowić się, ile możemy zainwestować i na czym się znamy. Warto nadmienić, że przeznaczenie tych pieniędzy na kurs doszkalający, książkę, dzięki której następną kwotą zagramy na giełdzie, płótno do obrazu, który sprzedamy czy podobne artukuły będzie także swego rodzaju inwestycją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW co zainwestować 10000?
Następny artykułLokata dla dziecka
Redakcja e-kredytowanie.pl

Finansami zainteresowałem się w 2010, gdy na karku miałem duży kredyt hipoteczny i rodzinę na utrzymaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ