Budowa fundamentów pod dom – jak to zrobić? 

0
2190
fundamenty

Podstawą każdego budynku jest fundament. Aby wbudować wytrzymały dom, najlepiej jest zadbać o solidne fundamenty. Chodzi tutaj o szczególnie budowy kilku kondygnacji domu. Istnieją różne technologie budowania domów. Fundamenty również muszą być dobrane pod specjalne rodzaje budowy. Wyznacznikiem tego, na jakie fundamenty najlepiej postawić, będą miały przede wszystkim czynniki takie jak grunt. Należy określić zatem nośność gruntu. Pomoże nam to w znacznym stopniu zadecydować na jakie fundamenty się zdecydować. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/budowa-fundamentow-pod-dom/

Jak wybudować fundamenty pod dom?

Jeżeli ustaliliśmy już podstawowe elementy, takie jak drenaż opaskowy oraz warstwa stabilizująca, możemy przejść do etapu budowania. Zaczniemy od budowy ściany fundamentowej oraz termoizolacji poniżej poziomu gruntu. Ściany fundamentowe wykonane są najczęściej lub co robione w formie wylewki betonowe. Żyzną glebę spod powierzchni gruntu najlepiej jest zastąpić zagęszczonym piaskiem będzie żwirem. Kolejnym etapem będzie nałożenie na grunt płaskiej warstwy betonu stabilizacyjnego, tak aby zapełnił równomierny nacisk na odpowiednią izolację przeciw wilgoci. Możemy ją wykonać w folii lub papy.

Fundament na poziomie gruntu

Jeżeli jesteśmy na poziomie gruntu, nasze fundamenty powinny wydawać się w stabilne i solidnie wykonane. Jeżeli jesteśmy zaopatrzenie w dobrą ekipę budowlaną z pewnością tak będzie. Po wykonaniu tego etapu należy przejść do dalszych części prac. Konieczne będzie bowiem wykonanie nośnej ściany oraz jej termoizolacji. Termoizolacja i jest istotna również w przypadku podłogi. Na powierzchni betonu stabilizacyjnego najlepiej jest nanieść izolację z styropianu bądź wełny mineralnej. Będzie to idealne rozwiązanie w celu uniknięcia przenikania wilgoci oraz utraty ciepła przez podłogę. Taka ilustracja będzie możliwa w przypadku wylania wylewki podłogowej oraz ułożenia na nią posadzki wykończeniowej.
Zobacz też: http://blogopracy.net.pl/budowa-domu-jednorodzinnego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ