Jakimi parami walutowymi zajmować się w poszczególnych częściach dnia?

0
1862
Jakimi parami walutowymi zajmować się w poszczególnych częściach dnia

Jak powszechnie wiadomo, rynek walutowy to miejsce, w którym handlować możemy przez 24 godziny na dobę, dlatego bez względu na porę za oknem, na jakiejś parze walutowej może zdarzyć się niepowtarzalna okazja inwestycyjna. Należy jednak pamiętać, że pomimo tego nie wszystkie pary wykazują się taką samą zmiennością przez cały czas. Doświadczony trader, który poznał już charakterystykę głównych instrumentów wie, na czym skupić się wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Nie istnieje idealny czas na handel na rynku Forex, dlatego każdy musi samodzielnie przetestować różne okresu w ciągu dnia i zdecydować, kiedy handel jest najdogodniejszy dla nas. Poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę w różnych porach dnia.

Poranek 

     Poranek i przedpołudnie to dla nas, Polaków idealny czas na handel. Jesteśmy wypoczęci, gotowi na nowe wyzwania i skupieni na analizie obecnej sytuacji na rynku. Taka pora dnia jest również najlepsza na handel walutami europejskimi takimi jak euro, funt czy skandynawskie korony. Jest to związane z niczym innym jak godzinami pracy europejskich parkietów, które przypadają na nasze standardowe godziny pracy. Tak więc ten czas to dobry moment, by skupić się na walutach takich jak EUR/GBP, EUR/CHF czy GBP/CHF. Te pary walutowe będą najbardziej płynne, więc istnieje też największa możliwość na wyłapanie odpowiedniego ruchu.

Popołudnie 

     Od godziny 14 swoje bramy otwiera rynek amerykański, a następny 3 godziny to czas największej płynności ze względu na jednoczesną aktywność rynku amerykańskiego i europejskiego. Ten właśnie okres dnia powinniśmy poświęcić na analizę takich par walutowych jak EUR/USD, GBP/USD ale również krzyżówkom z dolarem kanadyjskim jak EUR/CAD. Po godzinie 17 rynek europejski powoli zamyka się, więc możemy spodziewać się obniżonej płynności par związanych z walutami europejskimi. 

Wieczór

     Około godziny 21 możemy zauważyć wyraźny spadek płynności par walutowych związanych z dolarem amerykańskim i kanadyjskim. Jest to czas, w którym te rynki kończą swoją pracę. Jeśli jednak my mamy ochotę na dalsze analizy i okazje inwestycyjne, możemy poczekać, gdyż już niebawem otwierają się niesamowicie płynne rynki azjatyckie z Jenem na czele. Ten stan rzeczy będzie miał miejsce przez całą noc, która jest idealnym momentem na handel walutami zarówno azjatyckimi, jak i krzyżówkami z australijskim dolarem. Jeśli jesteś zainteresowany handlem na walutach o dowolnej porze dnia, dowiedz się więcej o założeniu rachunku rzeczywistego CFD. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ