Na czym polega pożyczka na oświadczenie i gdzie ją dostaniesz?

0
2279

Jeśli jesteś etatowym pracownikiem i nigdy dotąd nie wspomagałeś się kredytem czy pożyczką, bank z dużym prawdopodobieństwem udzieli Ci wsparcia finansowego. Największe szanse na pożyczkę mają stali klienci, którzy posiadają rachunek ROR lub firmowy w tym samym banku. Jednak co zrobić, jeśli Twoje zarobki są nieregularne albo utrzymujesz się z innych źródeł, np. alimentów lub wynajmu mieszkania? Właśnie do takich klientów skierowana jest pożyczka na oświadczenie, która nie wymaga dostarczenia żadnych dokumentów z miejsca pracy.

Pożyczka na oświadczenie w banku – kto może ją dostać?

Wbrew pozorom, pożyczkę czy kredyt bez zaświadczeń możesz dostać również w tradycyjnym banku. Wystarczy wypełnić wniosek (można go pobrać ze strony banku) i złożyć go w placówce wraz z oświadczeniem o dochodach, oczywiście za okazaniem dowodu osobistego. Niektóre banki akceptują różne źródła utrzymania, oprócz standardowej umowy o pracę możesz wykazać dochód z kontraktu, emerytury, renty, działalności gospodarczej czy wolnego zawodu. Pożyczka na oświadczenie jest dostępna tylko w części banków – znajdziesz ją pod takimi hasłami jak: kredyt bez zaświadczeń, kredyt na dowód czy kredyt online.

Oczywiście banki mają swoje sposoby na zminimalizowanie ryzyka związanego z taką pożyczką. Przede wszystkim  oceniają historię konta klienta, o ile wnioskuje o kredyt w tym samym banku. Jeśli zatem Twój rachunek świeci pustkami i rzadko przyjmujesz przelewy przychodzące, uzyskanie kredytu będzie sporym problemem. Jeszcze mniejsze szanse na pożyczkę mają osoby, których dane trafiły do rejestrów dłużników w bazach ERIF, BIK oraz KRD. Warto również uzmysłowić sobie, że pożyczka bez zaświadczeń nie jest pożyczką dla bezrobotnych i osób, które nie mają żadnych źródeł utrzymania. Z pewnością nie warto „mijać się z prawdą”, podając nieprawdziwe lub nieaktualne dane na temat swoich dochodów, gdyż bank może zweryfikować oświadczenie i klient może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Pożyczka bez zaświadczeń w instytucji pozabankowej

Parabanki i inne firmy pożyczkowe to nierzadko jedyny ratunek dla osób z zajęciem komorniczym lub bez stałych dochodów. W takich instytucjach cała procedura sprowadza się do wysłania wniosku z oświadczeniem oraz potwierdzenia danych za pomocą przelewu weryfikującego. Pieniądze można otrzymać już po 15 minutach, choć tak krótki czas oczekiwania jest charakterystyczny głównie dla chwilówek. Firmy pożyczkowe udzielają również pożyczek ratalnych, które spłaca się w kilkunastu miesięcznych ratach. Co ważne, instytucje pozabankowe nie zawsze sprawdzają rejestry dłużników i zwykle całą procedurę można załatwić online. Niestety, brak formalności wiąże się z bardzo wysokim oprocentowaniem i zazwyczaj możesz pożyczyć nie więcej niż kilka tysięcy. Przy okazji warto wspomnieć, że korzystną pożyczkę na oświadczenie możesz uzyskać w sklepach (także internetowych), gdyż zakupy na raty często nie wymagają żadnego zaświadczenia i w dodatku są nieoprocentowane.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ