Mieszkania do remontu jako inwestycja

0
2664
Mieszkania do remontu jako inwestycja

Dzisiaj sposobów na zarabianie pieniędzy jest mnóstwo. Żyjemy w czasach, w których nie ma już żadnych podziałów, każdy jest równy i wolny. A wolność pociąga za sobą możliwości zaś te z kolei decyzje. Jakie zaś decyzje można podjąć, aby zarobić?

Jeśli dysponujemy odpowiednią kwotą ciekawym trendem jest dzisiaj inwestowanie w nieruchomości. Można także rozważyć tę opcję jeśli mamy możliwość wzięcia kredytu w odpowiedniej wysokości, jednak tu należy się nieco bardziej pochylić nad finansami i dokładnie przemyśleć, czy jest to opłacalne.

W internecie dostępne są różne artukuły mówiące o tym, co można zrobić z takim kupionym mieszkaniem. Jednak w tym artykule zostanie przedstawiony pewien nietypowy pomysł, a mianowicie kupowanie mieszkań do remontu. Czy to się opłaca? Tak, jednak musimy nauczyć się przewidywać koszty.

Kupujemy zatem mieszkanie nadające się do remontu. Należy tu dokładnie sprawdzić czy poprzedni właściciel nie miał długów, jeśli tak to w jakiej wysokości oraz czy w tym mieszkaniu nie były np. zarejestrowane zadłużone firmy. Ponadto warto ocenić, w jakim dokładnie stanie jest mieszkanie i ile będzie nas kosztował remont. Po sfinalizowaniu zakupu przystępujemy do remontu.

A co dalej? Najczęściej takie mieszkania są wynajmowane. Wtedy mamy dodatkowe stałe źródło dochodu i jeszcze, jeśli wzięliśmy kredyt na zakup mieszkania, możemy go łatwo i dość szybko spłacić. Taki typ inwestycji można jednak nazwać długoterminową. A co zrobić, jeśli chcemy szybciej osiągnąć realny zysk?

Wtedy należy mieszkanie sprzedać. Oczywiście dziś nie jest to tak łatwe. Dlatego warto postarać się wcześniej, aby takie mieszkanie czymś się wyróżniało. Możemy np. zakupić mieszkanie w atrakcyjnej dzielnicy- to jednak wymaga śledzenia na bieżąco ofert sprzedaży, aby być pierwszym. Można także wyremontować mieszkanie w ciekawym stylu np. industrialnym, klasycznym czy też kolonialnym. Wtedy należy odpowiednio rozreklamować je i znaleźć nabywców.

A czy takie inwestycje w ogóle się opłacają? Oczywiście- przy dobrym rozplanowaniu taka inwestycja może przynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych zysku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ