Kredyt samochodowy bez zaświadczeń. Jak go dostać?

0
2874

Musisz kupić samochód, ale brakuje Ci pieniędzy? A do tego nie jesteś w stanie udokumentować swojego zatrudnienia? Takie sytuacje się zdarzają, ale bez obaw – nic straconego. Możesz otrzymać kredyt samochodowy bez zaświadczeń o zarobkach. Jak działa takie rozwiązanie?

Kredyt na auto bez zaświadczeń, ale z gwarantem

Możliwości otrzymania pieniędzy na zakup auta jest kilka. Jeśli masz kogoś bliskiego, kto może zostać Twoim gwarantem, procedura otrzymania kredytu samochodowego bez zaświadczeń będzie bardzo prosta. Mechanizm działa w tym wypadku podobnie jak w przypadku „chwilówek”. Do zaciągnięcia zobowiązania będziesz potrzebować jedynie dostępu do Internetu, telefonu i rachunku bankowego.

Aby wziąć kredyt musisz wejść na stronę wybranego pożyczkodawcy i wskazać odpowiednią kwotę kredytu oraz termin spłaty. Następnie uzupełniasz podstawowe dane i czekasz na ich telefoniczną weryfikację. Wielu pożyczkodawców dodatkowo wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego na wskazane konto bankowe. W tym scenariuszu niezbędne będzie również wskazanie gwaranta.

Możesz otrzymać taki kredyt na nowy samochód lub używany. Kwoty maksymalne raczej nie przekraczają 30 000 zł, a termin spłaty 48 miesięcy.

Co ciekawe, niektóre firmy proponują kredy samochodowy bez zaświadczeń nawet przy negatywnej historii kredytowej. To oznacza, że możesz być wpisany w BIK jako dłużnik, a kredyt na samochód i tak otrzymasz.

Kredyt samochodowy na podstawie oświadczenia

Inną możliwości jest otrzymanie kredytu na samochód na podstawie oświadczenia. W takim wypadku procedura wygląda podobnie, jak ta opisana powyżej, jednak nie potrzebujesz dodatkowego gwaranta, a decyzja jest podejmowana w oparciu o oświadczenie o zarobkach. Warto podkreślić, że chodzi o własne, samodzielnie sporządzone oświadczenie, w którym po prostu deklarujesz wysokość zarobków oraz miesięcznych obciążeń. Takie rozwiązanie w przypadku kredytów samochodowych jest dostępne głównie dla klientów z dobrą historią kredytową.

Kredyt na auto nie jest jednak chwilówką – kwoty są znacznie większe, więc zwykle pojawiają się dodatkowe obostrzenia. Wiele firm proponuje np. kredyt na oświadczenie, ale tylko w przypadku, gdy klient wniesie 50% wkładu własnego. Mogą się też pojawić limity dotyczące kwoty lub wieku auta.

Czasem niezbędna jest także zgoda małżonka. Część pożyczkodawców wymaga takiej zgody od pewnej kwoty, np. kredyt do 25 000 zł możesz otrzymać samodzielnie, jeśli jednak interesuje Cię kwota 50 000 zł, zgoda małżonka okaże się obowiązkowa.

To samo dotyczy konieczności wykupienia polisty auto casco. Może być ona wymagana przez pożyczkodawcę, gdy wartość kredytu przekroczy określoną kwotę.

Na podstawie oświadczenia możesz uzyskać kredyt samochodowy nawet na 50 000 zł. Warto jednak dokładnie wczytać się w warunki udzielenia pożyczki, gdyż oprocentowanie może być zależne od rodzaju i wieku auta. Im starszy samochód, tym droższa pożyczka.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ