Dodatkowa praca w domu – jak dorabiać po godzinach?

0
2913

Wolna gotówka, zwana pieszczotliwie zaskórniakami, może Ci się przydać wcześniej niż myślisz. Kiedy auto padnie Ci w drodze do pracy, telewizor odmówi posłuszeństwa w trakcie rozgrywek Ligi Mistrzów, a żona zabukuje wycieczkę last minute – wówczas pieniądze będą Ci potrzebne dosłownie na już. Oczywiście możesz szukać ratunku w banku albo chwilówce, ale znacznie lepiej sięgnąć do własnych oszczędności. Ale jak je zgromadzić, skoro ledwo wystarcza Ci do pierwszego, a nieoczekiwane wydatki mnożą się niczym głowy hydry lernejskiej? W tej sytuacji przydałaby Ci się dodatkowa praca w domu, dzięki której zarobisz przynajmniej kilkaset złotych miesięcznie. Co możesz robić?

Udzielaj korepetycji

Jesteś nauczycielem lub studentem, a może biegle władasz językiem obcym albo grasz na instrumentach? Korepetycje to nadal jeden z najlepszych sposobów na dorabianie w domu. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, możesz zarobić nawet drugą pensję na udzielaniu prywatnych lekcji. Stawki korepetytorów są różne – od 20 zł za naukę gry na instrumencie do  40-50 zł za przedmioty ścisłe i lekcje języka obcego. O ile będziesz dobry w nauczaniu i zdobędziesz odpowiednią liczbę stałych uczniów, Twoja dodatkowa praca w domu może przerodzić się nawet w dochodową działalność gospodarczą.

Pisz teksty na zlecenie

Obecnie wiele agencji marketingowych i interaktywnych woli zlecić przygotowanie tekstów freelancerowi niż zatrudniać kogoś na stały etat. Tym sposobem firma obniża koszty działalności, a „przypadkowy” tekściarz może dorabiać siedząc w domu. Postaraj się, aby rodzaj tekstów był adekwatny do Twoich umiejętności – nie porywaj się na artykuły eksperckie, jeśli nie masz lekkiego pióra i nie znasz wymogów tego rodzaju tekstów. I z drugiej strony, nie ograniczaj się do tanich precli, jeśli piszesz lepiej niż dobrze, a zasady ortografii i gramatyki masz w małym palcu. Tworzenie tekstów pozycjonerskich i marketingowych to całkiem dobrze płatna dodatkowa praca w domu, ale najwięcej zarobisz na tekstach specjalistycznych i w jeżyku obcym.

Wykonuj zlecenia dla sklepów internetowych

Prowadzenie sklepu internetowego to przyjemne zajęcie, jednak pochłania mnóstwo czasu. Bywa, że właściciel e-sklepu chce wszystko ogarnąć samodzielnie – zamawianie i wysyłkę towaru, obsługę klienta, wystawianie produktów na platformie sklepu i na Allegro, a nawet działania promocyjne. Jednak z czasem okazuje się, że jedna osoba nie podoła tylu obowiązkom i wówczas powstaje popyt na usługi kogoś takiego jak Ty – specjalisty eCommerce.

Czym możesz się zajmować? Wszystkim, czego oczekuje od Ciebie Twój klient. Możesz promować sklep w social mediach, na blogach i forach. Twoja dodatkowa praca w domu może również polegać na telefonicznej i mailowej obsłudze klienta. Możesz również zajmować się tylko produktami – tworzeniem opisów, obróbką zdjęć i wystawianiem ich w sklepie. Ale uwaga! Jeśli chcesz w ten sposób dorabiać po godzinach, nie zajmuj się kilkoma sklepami naraz, bo wkrótce ilość obowiązków może przerosnąć Twoje możliwości.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ