Jaki wybrać kredyt gotówkowy? Jak porównywać kredyty gotówkowe?

0
2405
Jaki wybrać kredyt gotówkowy? Jak porównywać kredyty gotówkowe?

Potrzebujesz gotówki? Nie wiesz jednak, jak wybrać kredyt gotówkowy, aby nie żałować? Na co zwrócić uwagę szukając wsparcia finansowego? Podpowiadamy, jak porównać kredyty gotówkowe.

Jak porównywać kredyty gotówkowe?

Aby w wygodny i szybki sposób porównać kredyty gotówkowe, najlepiej jest skorzystać z porównywarki, takiej jak ta na pożyczki-online.pl/kredyty-gotowkowe/. Do specjalnego formularza wpisuje się kwotę pożyczki, okres kredytowania, rodzaj rat i inne parametry, które pomagają spersonalizować ofertę banków.

Dla jednych będzie to możliwość otrzymania kredytu bez zabezpieczeń, a dla innych brak przymusu ubezpieczania zobowiązania. Po zaznaczeniu wybranych opcji generowana jest lista kredytów, które są najlepiej dopasowane do potrzeb. W ten sposób nie trzeba samodzielnie sprawdzać wszystkich ofert, a więc zyskuje się czas i ma się w jednym miejscu idealnie zaprezentowane ich najważniejsze komponenty.

Jaki wybrać kredyt gotówkowy?

Najłatwiej powiedzieć, że należy wybrać taki kredyt gotówkowy, który będzie miał najkorzystniejsze warunki. Jednak jak do tego dojść? Z pewnością należy wiedzieć, co sprawdzić szukając tego typu wsparcia finansowego. Przede wszystkim, aby upewnić się, jaki wybrać kredyt gotówkowy, należy poznać jego komponenty. Pożyczając pieniądze oddać trzeba nie tylko daną kwotę, ale i ponieść inne koszty.

Przede wszystkim istotne jest oprocentowanie. Oczywiście nie to, o którym banki piszą na banerach reklamowych, ale RRSO. Co to takiego? To Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To w niej zawarte są wszystkie koszty kredytu, a więc odsetki, prowizje, opłaty przygotowawcze, ubezpieczenie.

Na co uważać podczas brania kredytu gotówkowego?

Kolejną kwestią jest to, czy o kredyt chce się wnioskować telefonicznie, online czy w oddziale banku. To nie bez znaczenia, zwłaszcza dla osób, którym zależy na czasie. Wiele banków i tak wymaga odwiedzenia siedziby w celu podpisania dokumentów. Jeśli zależy nam na czasie, wówczas zdecydowanie lepiej jest postawić na pożyczkę w całości załatwianą online.

Podczas wyboru kredytu, czy raczej banku, w którym się go weźmie, dobrze jest sprawdzić, jakie są dodatkowe produkty banku, by obniżyć koszty oprocentowania, a także czy niezbędne jest ubezpieczenie lub zabezpieczenie pożyczki.

Zdarza się, że opłaca się otworzyć rachunek bankowy, kartę kredytową w banku, by obniżyć dodatkowe koszty zobowiązania. Jednak dobrze jest wiedzieć, że da się znaleźć kredyt wolny od tego typu dodatkowych produktów i jak się ich nie chce, to nie ma potrzeby decydowania się na bonusowe usługi, które i tak w efekcie często są płatne.

Zanim podpisze się umowę należy ją dokładnie przeczytać. Jeśli coś wzbudza wątpliwości, wówczas konieczne jest tego wyjaśnienie. Należy upewnić się, że kwota kredytu, okres spłaty, RRSO i inne komponenty są takie, na jakie się umawiało z bankiem.

Oczywiście nie można zapomnieć i o tym, że do 14 dni od podpisania umowy można odstąpić od niej i to bez podawania jakichkolwiek przyczyn.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRadca prawny a adwokat
Następny artykułPożyczki z żyrantem
Redakcja e-kredytowanie.pl

Finansami zainteresowałem się w 2010, gdy na karku miałem duży kredyt hipoteczny i rodzinę na utrzymaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ