Jak wybrać kredyt gotówkowy – 5 porad

0
2895

Chcesz wyremontować kuchnię lub łazienkę? Marzą Ci się egzotyczne wakacje, a może czeka Cię nieplanowany wcześniej wydatek, na który nie zdążyłeś odłożyć odpowiedniej sumy pieniędzy? Sytuacji, w których najlepszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy jest wiele, warto jednak podjąć tę decyzję na spokojnie i poważnie się nad nią zastanowić.

Co to jest kredyt gotówkowy i gdzie go szukać?

Kredyt gotówkowy to inaczej pożyczka lub kredyt konsumpcyjny. Można go zaciągnąć zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej. Korzystanie z usług firm pożyczkowych jest kuszące, gdyż nie wymaga tylu formalności, z kolei banki zobowiązane są do przedstawienia klientowi, w możliwie jasny sposób, kosztów związanych z kredytem, dlatego też ta opcja, mimo iż bardziej wymagająca, jest znacznie bezpieczniejsza. Biorąc pod uwagę ilość banków, do których możemy zgłosić się po kredyt, warto skorzystać ze specjalnie stworzonych narzędzi służących do porównywania ofert bankowych przez internet. Do takich narzędzi należy m.in. strona https://direct.money.pl/kredytygotowkowe/, która pozwala na porównanie ofert kredytowych z kilkunastu banków.

Od czego zacząć starania o kredyt gotówkowy?

Wbrew pozorom pójście do banku, w którym mamy konto i złożenie prośby o kredyt nie jest najlepszym wyjściem. Aby odpowiednio przygotować się do zaciągnięcia pożyczki, warto najpierw sprawdzić BIK (Biuro Informacji Kredytowej), dzięki niemu dowiemy się, jak wygląda nasza historia kredytowa oraz jaką mamy szansę na otrzymanie pożyczki dzięki ocenie wystawianej nam przez tę instytucję. Jeśli ocena jest wyższa niż 1 (w pięciopunktowej skali), to znaczy, że mamy szansę na otrzymanie kredytu i możemy działać dalej.

Co porównywać podczas wyboru właściwej oferty kredytowej?

Jest kilka rzeczy, które w istotny sposób odróżniają od siebie oferty kredytowe różnych banków. Aby wybrać tą najkorzystniejszą, należy porównać takie elementy, jak:

  • całkowita kwota kredytu, jaki otrzymamy; 
  • czas obowiązywania umowy;
  • terminy i sposób wypłaty kredytu;
  • wymagane zabezpieczenia kredytu;
  • całkowita kwota, jaką będziemy musieli zwrócić (czyli oprocentowanie oraz inne koszty kredytu);
  • zasady i terminy spłaty kredytu.

Jak ważne jest oprocentowanie kredytu?

Bardzo często zwracamy uwagę tylko na to, który bank ma najniższe oprocentowanie kredytu gotówkowego, co jest błędem. Oprócz oprocentowania, kredyt wiąże się z wieloma innymi opłatami, które bardzo często rekompensują bankom stratę, jaką ponoszą oferując niskie oprocentowanie.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo ważne jest, aby posiadać stały dochód potwierdzony regularnymi wpływami na konto oraz umową o pracę, zleceniem, umową o dzieło, rentą lub emeryturą. Każdy bank ma swoje własne obostrzenia dotyczące minimalnych dochodów na osobę starającą się o uzyskane pożyczki. Bez wątpienia wraz ze wzrostem naszych dochodów rośnie szansa na kredyt oraz polepszają się warunki, na jakich może zostać nam on udzielony. Znaczenie ma również nasz stan cywilny, ilość posiadanych dzieci oraz szereg innych czynników.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ