Jak wybrać bezpiecznego pożyczkodawcę?

0
3250
Jak wybrać bezpiecznego pożyczkodawcę?

Jak możemy dowiedzieć się z mediów, wybór uczciwego i bezpiecznego pożyczkodawcy, nie jest wcale taki prosty. Bardzo często można natknąć się na sytuacje, w których to, zamiast pożyczyć pieniądze, tylko je stracimy, bądź też, pożyczka okaże się dużo droższa aniżeli się spodziewaliśmy. Z tego artykułu dowiesz się jakich działań i sytuacji unikać, aby nie stracić i by nie wpaść w pułapkę nieuczciwych pożyczkodawców.

Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystać z usług uczciwej firmy. Taki zaufany pożyczkodawca, która ma wiele pozytywnych opinii i którego polecają inni to między innymi GetBucks. Zanim podpiszesz umowę sprawdź czy warunki współpracy są jasne i przejrzyste. Dokładnie określony koszt pożyczki, opłat, pełna kwota spłaty, terminarz rat, jak i ich wysokość. Wszystko to przekłada się na atrakcyjną ofertę, bez żadnych ukrytych kruczków prawnych, czy też niekorzystnych zapisów dla pożyczkobiorcy.

Czasami jednak może nas skusić jakaś reklama nieuczciwego pożyczkodawcy. Na co wówczas zwrócić uwagę? Często nieuczciwe firmy, każą sobie płacić za rozpatrzenie wniosku. Na ten przykład, zamierzasz wziąć pożyczkę na trzy tysiące złotych z terminem spłaty trzech miesięcy. Wypełniasz wniosek o pożyczkę a za jego rozpatrzenie musisz zapłacić na przykład trzysta złotych (dziesięć procent wartości kredytu!), po czym okazuje się, że Twój wniosek bez podania żadnej konkretnej i wiarygodnej przyczyny, został rozpatrzony negatywnie. Jest to najczęściej zwykłe oszustwo, gdyż firmy pożyczkowe nie powinny zarabiać na kosztach formalizacji pożyczki, a jedynie na oprocentowaniu kredytu.

Zawsze warto dokładnie przeczytać umowę, zanim się ją podpisze i co ważne, nie podpisujemy jej od razu, gdy ja otrzymamy. Po udaniu się do punktu pożyczkowego, otrzymamy umowę, weźmy ją do domu, powiedzmy, że musimy się zastanowić. W domu przeczytajmy jeszcze raz umowę, skonsultujmy ją z innym członkiem rodziny, a jeśli czegoś nie rozumiemy, to nie podpisujmy tego dokumentu. W umowie wszystko powinno być dla nas jasne, byśmy wiedzieli co podpisujemy. Nie warto także się z tym śpieszyć, czy działać pod wpływem chwili. Takiemu sprzedawcy kredytów, zależy, by jak najszybciej podpisać u niego umowę. Dlatego też będzie nas mamił dobrym słowem i atmosferą, a z ewentualnymi problemami zostaniemy sami sobie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ