Dokąd po pożyczkę dla początkującej firmy

0
3056
Dokąd po pożyczkę dla początkującej firmy

Życie pokazało jak wiele problemów do niedawna miały firmy bez historii kredytowej z pozyskaniem kredytów na rozpoczęcie działalności, czy po prostu – na starcie. Jednak rynek i konkurencja pozabankowych firm finansowych wymusiły również i to, że nawet niektóre banki udzielają niemałych pożyczek młodym przedsiębiorstwom. Popularnym hasłem stało się – „Pożyczka na start” lub „Pożyczka na starcie”. Startującym przedsiębiorcom sprzyjają też niektóre agencje rozwoju przedsiębiorczości.

Szansa od agencji

Pojawiły się środki unijne na podobne cele z ofertami niskooprocentowanych pożyczek dla startujących przedsiębiorstw. Środki takie udostępniane są samorządom, zaś możliwość pozyskania i wypłacania następuje poprzez pośredników finansowych. Szanse mikro- i małym przedsiębiorcom stworzyła ostatnio Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości proponując pożyczki w kwotach od 200 000 do 2 000 000 milionów złotych z rocznym oprocentowaniem – 6,5.

Taką pożyczkę można uzyskać na:

– uruchomienie działalności firmy, której produkty jeszcze nie pojawiły się na rynku;

– wzmocnienie działalności przedsiębiorcy, pod warunkiem, że sprzedaż swojego produktu prowadzi nie dłużej niż 12 miesięcy.

Jednakże tu jednym z warunków uzyskania pożyczki jest przedstawienie biznes-planu.

Szansa od firm pozabankowych

Pisanie biznes-planu planu bywa korzystne dla początkującej firmy, ale bywa też uciążliwe w przypadku potrzeby nagłego wydatku, choćby zakupu części linii produkcyjnej lub innej opłaty za towar. Tu na przeciw młodemu przedsiębiorcy wychodzą finansowe firmy pozabankowe, które również oferują pożyczki na start, ale niekoniecznie z BIK (Biuro Informacji Kredytowej), czasem nawet bez ZUS przez pierwszych 12 miesięcy działalności, a nawet w tym okresie bez US.

Na dodatek procedury załatwiania pożyczki dla przedsiębiorców (na przyklad w wysokości 200 tysięcy złotych) przebiegają wręcz błyskawiczne. Pożyczkę można uzyskać już w ciągu 48 godzin od złożenia wniosku. Jest też możliwość negocjowania innego terminu spłaty w razie ewentualnych opóźnień. Niektóre firmy mogą zaproponować zaprzyjaźnionego partnera z branży finansowej do pomocy w spłacie zaległości.

Dodatkowo całą procedurę można załatwić online na portalu pożyczkodawcy, np. takiego jak Iwoca.pl. Również online jest możliwość kontaktu z konsultantem firmy pożyczkowej.

Zatem stosunkowo od niedawna startujący przedsiębiorcy mają większe szanse na dofinansowanie. Dodatkowym plusem jest to, że w przypadku takiej pożyczki nie trzeba tłumaczyć się z rodzaju wydatków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ