Inwestowanie w nieruchomości

0
2575
Inwestowanie w nieruchomości

Zaoszczędziliśmy pewną sumę pieniędzy. Powstaje teraz podstawowe pytanie- co z nią uczynić? Na początek- sprawdzić jakie są nasze przychody, zadłużenia, koszty i czy ta suma nie powinna być w związku z tym przeznaczona na inne cele. Jeśli jednak jesteśmy jej pewni warto zastanowić się nad inwestycjami w nieruchomości.

Dlaczego akurat nieruchomości? Już po wojnie artukuły w gazetach rozpowszechniły ten typ inwestycji jako najbezpieczniejszy. I rzeczywiście – do tej pory inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najbardziej stabilnych i pewnych sposobów inwestycji.

Czy do inwestycji w nieruchomości trzeba mieć bardzo duży kapitał? Niekoniecznie. Można i nawet warto zacząć od zakupu drobnych nieruchomości. Idealnym przykładem jest tutaj zakup garażu na wynajem.

Pod względem większych nieruchomości w naszym kraju jesteśmy bardziej skłonni kupować mieszkanie i następnie je wynajmować niż kupować po niskiej cenie, remontować i sprzedawać po wyższej. Warto jednak zaznaczyć, że obydwie formy przynoszą zyski. Pierwsza forma jest szczególnie atrakcyjna dla rodziców dzieci w wieku studenckim. Zamiast kupować dziecku mieszkanie po studiach albo chociaż aby uniknąć konieczności pomaganiu mu na początku można kupić mieszkanie na początku jego studiów i wynająć. Wtedy pieniądze z wynajmu będą akurat wystarczające na spłatę kredytu, który wzięliśmy na zakup.

A czy istnieją inne formy inwestycji w nieruchomości? Oczywiście! Można postawić na rynek biurowy i wejść w posiadanie jednego piętra czy nawet tylko jednego miejsca pracy. Inną ciekawą inwestycją jest zakup miejsca postojowego, ale nie na parkingu pod blokiem tylko na lotnisku! Można także zainwestować w domy spokojnej starości. Oczywiście ciągle warto wynajmować mieszkania studentom, jednak wiąże się to nieraz z kłopotami z sąsiadami, a poza tym należy regularnie kontrolować stan mieszkania. Ostatnim pomysłem jest także wynajmowanie krótkoterminowe. Stanowi ono znakomitą alternatywę dla nieraz bardzo drogich hoteli. Jednak tu należy zachować ostrożność, ponieważ stopniowo w niektórych krajach pojawiają się obostrzenia do tego typu działalności!

Jak widać możliwości jest wiele. Warto jednak konsultować się z doradcą, czy prawnikiem, by nie natrafić na oszustów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLokata dla dziecka
Następny artykułW co zainwestować pieniądze?
Redakcja e-kredytowanie.pl

Finansami zainteresowałem się w 2010, gdy na karku miałem duży kredyt hipoteczny i rodzinę na utrzymaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ