Czy warto decydować się na korzystny kredyt gotówkowy na dowolny cel?

0
8100
Czy warto decydować się na korzystny kredyt gotówkowy na dowolny cel?

Każdy z nas prędzej czy później spotka się z sytuacją, gdy na już będzie mu potrzebny zastrzyk gotówki. Oczywistym wyborem jest dla nas wtedy kredyt gotówkowy na dowolny cel. Poniżej przyjrzymy się bliżej jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze, aby uzyskać korzystny kredyt gotówkowy?

Czy kredyt jest mi niezbędny?

Ale warto wpierw zadać sobie kilka pytań, dzięki którym zweryfikujemy sami, czy potrzebne jest zaciąganie kredytu w danej chwili.
Po pierwsze czy dany zakup nie może poczekać, czy jest coś bez czego nie możesz się obejść? Po drugie czy półroczne oszczędzanie pozwoli Ci się obejść bez kredytu? Po trzecie czy istnieje sposób na ograniczenie wydatków domowych? Po czwarty czy masz możliwość dorobić do pensji po godzinach? I ostatecznie czy masz świadomość, że zaciągnięcie kredytu oznacza, że musisz zwrócić przynajmniej 120% sumy, którą pożyczyłeś? Jeśli odpowiedziałeś sobie szczerze NIE na 3 z powyższych pytań to warto się zastanowić nad korzystnym kredytem gotówkowym.

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy ?

Po podjęciu decyzji o wzięciu kredytu mamy dwie możliwe drogi: bank lub firma pożyczkowa. Choć obie oferują ten sam produkt to na innych warunkach. Wynika to z tego, że działalność banków ograniczona jest przez ustawę o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r. Z drugiej strony pożyczki w firmach pożyczkowych odbywają się w oparciu o kodeks cywilny. Kolejna różnica to faktyczny koszt kredytu gotówkowego. Oprocentowanie , prowizja, czy koszt ubezpieczenia kredytu podawane przez banki w reklamach często różnią się od tych rzeczywistych. Do tego dochodzi zmienny koszt kredytu w zależności od zdolności i historii kredytowej. Oznacza to, że w poszukiwaniu korzystnego kredytu gotówkowego odwiedzimy niejeden bank. Należy jednak pamiętać, że gdy konsultujemy z pracownikiem banku kredyt, to może on wysłać również zapytanie do BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Im więcej takich zapytań generujemy tym niższa staje się nasza ocena kredytowa. Dlatego zdawanie się na banki bez wcześniejszego rozeznania wiąże się z ryzykiem, że po odbiciu się od kilku drzwi ostatecznie nie dostaniemy kredytu. Firmy pożyczkowe z drugiej strony udzielają kredytu gotówkowego na dowolny cel od ręki szybciej i bez zbędnych formalności takich jak zapytania do BIK. Ponadto firmy często udzielają darmowych pożyczek na krótki czas do 60 dni. Gdy jednak zakładamy wieloletnią spłatę wizyta w banku nas nie ominie.

Trzecia opcja

Przy obecnej zażartej konkurencji na rynku kredytów gotówkowych na dowolny cel warto skorzystać usług firm kredytowych i leasingowych. Współpracują one ściśle z instytucjami bankowymi, nie są jednak obłożone ich ograniczeniami, dlatego w przeciągu pięciu minut jesteśmy w stanie uzyskać kredyt gotówkowy na dowolny cel z korzystnym oprocentowaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ