Zainwestuj w siebie i wyjedz na wakacje do Meksyku. Po powrocie, będziesz pracował efektywniej

0
3881
Zainwestuj w siebie i wyjedz na wakacje do Meksyku

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na wakacje do krajów egzotycznych. Niektórzy z nas są już znudzeni urlopem w Grecji, Chorwacji, czy Hiszpanii. Po kilku latach wypoczynku w tym samym miejscu, pragniemy czegoś nowego. Naukowcy dowiedli, że umysł przeciążony pracą, szybciej się zregeneruje podczas wypoczynku w zupełnie innym miejscu. W związku z tym, coraz większym zainteresowaniem cieszą się wakacje w Meksyku.

Kolorowy Meksyk, bogactwo zapachów i smaków…

Meksyk jest niesamowitym krajem. Można do niego jeździć prawie przez cały rok (oprócz pory, kiedy u nas jest jesień). W pozostałych miesiącach, pogoda się wymarzona: codziennie świeci słońce i jest bardzo ciepło. Poznamy tutaj nowe smaki. Tortilla i chrupiące nachos zupełnie inaczej smakują niż u nas! Jedzenie jest bardzo tanie i smaczne. Poczujemy zapachy, o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Meksykanie ubierają się kolorowo i właśnie kolorowy jest cały ich cały świat.

Co warto zobaczyć w Meksyku?

Ludzie z całego świata przyjeżdżają tutaj, żeby zobaczyć ruiny miasta Majów. Chichen Itza to jeden z Siedmiu Cudów Świata. Miłośnicy historycznych skarbów będą mieli raj w muzeum antropologii, które jest bardzo popularne. Warto odwiedzić stan Chiapas, ponieważ żyją tam Indianie. Klimat jest niepowtarzalny, magiczny. Zwolennicy horrorów powinni odwiedzić Wyspę Lalek. Niezamieszkała wyspa, w której na starych gałęziach wiszą lalki. Legenda głosi, że utopiła się tam mała dziewczynka. Można się poczuć, jak w horrorze. W Meksyku znajduje się najwyższy most świata Baluarte. Został on wpisany na listę Rekordów Guinessa. Specjalnie dla turystów wybudowano miasto Cancun w wybrzeżu Morza Karaibskiego. Możemy tutaj odpocząć. Poleniuchujemy także w Puerto Morelos i Playa del Carmen. Plaże są piaszczyste, białe. W oddali widać kamieniste wzgórza, które zdobią kaktusy i inne sukulenty.

Warto odwiedzić także Kaplicę Sykstyńską i Podwodne Muzeum. W Meksyku znajduje się rezerwat przyrody, w którym żyją w swoim naturalnym środowisku flamingi. Spotkamy tutaj wiele egzotycznych gatunków zwierząt.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ