Biuro kredytowe – kiedy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

0
2593

Biuro kredytowe najczęściej pośredniczy w udzielaniu kredytów hipotecznych i kredytów dla firm, a zwykle są to zobowiązania na 10-30 lat. O ile doradca skupi się na dobru klienta, nie zaś na prowizji od banku czy realizacji planów sprzedażowych, masz szansę uzyskać w ten sposób kredyt na preferencyjnych warunkach. Kiedy i dlaczego warto korzystać z pośrednika?

Biuro kredytowe to wszystkie oferty w jednym miejscu

Kiedy starasz się o kredyt na kilkaset tysięcy, który będziesz spłacać przez 30 lat, wówczas każdy niuans umowy z bankiem ma ogromne znaczenie. Aby znaleźć najlepszą ofertę, musiałbyś wędrować od banku do banku, wszędzie przedstawiać swoje dochody i wydatki oraz rozmawiać z licznymi przedstawicielami o swojej zdolności kredytowej.

Tymczasem biuro kredytowe może przedstawić Ci tylko te oferty, które będą zgodne z Twoimi preferencjami i zapewnią Ci najlepsze warunki spłaty. Będziesz wybierać spośród kilku (3-5) banków zamiast z kilkunastu, a w rezultacie zaoszczędzisz czas i nie musisz samodzielnie biegać po bankach. Ale uwaga –jeśli doradca znajdzie tylko jedną ofertę i od razu będzie mocno przekonywał Cię do podpisania umowy, najprawdopodobniej jego motywacją jest wysoka prowizja, a nie interes klienta.

Biuro kredytowe zapewni dodatkowe korzyści i kredyt szyty na miarę

Profesjonalny doradca kredytowy ma liczne znajomości w wielu bankach, toteż może łatwo wynegocjować korzystniejsze dla Ciebie warunki kredytu. Jest w stanie sprawić, że nie będziesz płacić ubezpieczenia niskiego wkładu własnego albo prowizji za udzielenie kredytu. W dodatku biuro kredytowe może okazać się pomocne także po podpisaniu umowy kredytowej – pośrednik może wystąpić w Twoim imieniu i ustalić z bankiem niższą ratę lub załatwić czasową karencję.

Pamiętaj, że dobry doradca powinien dopasować kredyt do Twojej sytuacji, biorąc pod uwagę Twoje miesięczne dochody, bieżące wydatki i zobowiązania. Powinien również rzetelnie przedstawić Ci zalety i wady każdego produktu, abyś sam mógł podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Pośrednicy kredytowi znają również indywidualną politykę banków i wiedzą, które instytucje przymykają oko na niski wkład własny, a które zapewniają możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów.

Doradca kredytowy zadba o wszystkie formalności

Zaświadczenie o zarobkach to nie jedyny dokument, jakiego będzie wymagał bank przed podpisaniem umowy kredytowej. W przypadku kredytu hipotecznego konieczne będzie dostarczenie obszernej dokumentacji o nieruchomości. Biuro kredytowe pomoże Ci skompletować niezbędne zaświadczenia ze starostwa, urzędu gminy czy urzędu skarbowego, a także będzie na bieżąco monitorować postęp procedury aż do sfinalizowania umowy. Nie musisz nawet dzwonić do banku – doradca zajmie się Twoją sprawą i w razie braków w dokumentacji, niezwłocznie wyjaśni Ci czego potrzebujesz i jak to załatwić. Przed podpisaniem umowy wyjaśni Ci wszystkie skomplikowane sformułowania, abyś uzyskał pełną świadomość każdego zapisu i dopatrzył się ewentualnych „kruczków”.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ