Uczelnie wyższe – Warszawa. Gdzie warto iść na studia?

0
1931

Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważną decyzję muszą podjąć już będąc w liceum. Większość uczniów planuje kontynuowanie nauki na uczelni wyższej, jednak w wieku nastoletnim trudno zrozumieć, że wybór uniwersytetu i kierunku może zawarzyć na całym przyszłym życiu zawodowym. Na szczęście każdy, kto przemyśli tę kwestię rzetelnie, jest w stanie znaleźć w ofercie edukacyjnej polskich uczelni coś dla siebie. Szczególnie szeroki wybór mają Warszawiacy (i każdy, kto zdecyduje się na podróż do stolicy). Na jakie uczelnie wyższe w Warszawie możesz się wybrać? Poniżej przedstawiamy popularne warszawskie uczelnie publiczne.

Publiczne uczelnie wyższe w Warszawie

Najbardziej znana uczelnia w Warszawie to oczywiście Uniwersytet Warszawski, który działa już od 1816 roku (choć z przerwami). Jest to jedna z najlepszych uczelni wyższych w Polsce. Co ciekawe, to właśnie z Uniwersytetu Warszawskiego wydzieliły się inne uczelnie, jak np. Warszawki Uniwersytet Medyczny, który powstał na miejsce Wydziału Lekarskiego UW.

Na Uniwersytecie Warszawskim znajdziesz praktycznie wszystkie kierunki, które są dziś popularne, a także wiele tych przyciągających co roku jedynie garstkę nowych studentów. Na Uniwersytecie Warszawskim możesz kształcić m.in. na wydziałach Biologii, Chemii, Dziennikarstwa, Filozofii i Socjologii, Geologii, Historycznym, Lingwistyki, Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Neofilologii, Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Fizyki, Polonistyki, Psychologii, Prawa i Administracji, Zarządzania czy Pedagogicznym. Jak widać, oferta edukacyjna UW jest bardzo szeroka. Uniwersytet ten uchodzi też za jedną z najbardziej perspektywicznych uczelni w Warszawie w kwestii późniejszego odnajdywania się absolwentów na rynku pracy.

Dużą popularnością cieszy się także Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Starsi absolwenci mogą kojarzyć ją jako Szkołę Główną Planowania i Statystyki – nazwę zmieniono w 1991 roku. To najstarsza uczelnia w Polsce skupiona na ekonomii. W odróżnieniu od wielu publicznych uczelni w Warszawie SGH nie ma organizacji opartej na wydziałach. Niemniej, daje dostęp do wielu interesujących kierunków, takich jak ekonomia, europeistyka, gospodarka przestrzenna, polityka społeczna, zarządzanie, międzynarodowe stosunki gospodarcze czy stosunki międzynarodowe. Najwyraźniej władze uczelni „trzymają rękę na pulsie”, bo w ofercie edukacyjnej SGH znaleźć można też studia I stopnia na kierunku analizy danych big data.

Oczywiście UW, a tym bardziej SGH nie zadowolą osób, które planują karierę medyczną. W takim wypadku najlepiej wybrać się na wspomniany wcześniej Warszawski Uniwersytet Medyczny. To nie tylko najważniejsza medyczna uczelnia w Warszawie, ale również największa w całej Polsce. Możesz podjąć tu edukację m.in. na Wydziale Lekarskim, Lekarsko-Dentystycznym, Farmaceutycznym czy Nauki o Zdrowiu (tu m.in. z Oddziałem Pielęgniarstwa oraz Oddziałem Dietetyki).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ