Tania księgarnia internetowa

0
1997

Czy rzeczywiście jest tak jak mówią media, że poziom czytelnictwa spada drastycznie wśród Polaków? Z pewnością sporo osób jest rzeczywiście na bakier z czytaniem, jednak nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka. Wśród nas jest też bardzo wielu zapalonych bibliofilów, który potrafią spędzać nad książką dosłownie kilka godzin dziennie, ograniczając inne zajęcia do minimum. Tak wciąga ich świat fascynujących literackich historii.

Pomysł na to, jak więcej czytać

Kto chciałby czytać trochę więcej? Z pewnością twierdząco odpowie wiele osób, w końcu literatura to wiedza, mówi się, że warto być człowiekiem oczytanym, znać klasykę literatury, ale też wiedzieć kto ze współczesnych pisarzy jest dobrze oceniany czy zdobywa nagrody literackie. Zatem, co zrobić by czytać więcej? Jednym z pomysłów może być zapisanie się do pobliskiej biblioteki, do której wyprawa w poszukiwaniu nowych książek może być naprawdę miło spędzonym czasem. Można też zaangażować się w modne od kilku lat wyzwanie, które polega na tym, aby w ciągu roku przeczytać minimum 52 książki, czyli przynajmniej jedną na tydzień. Mnóstwo ludzi podejmuje to wyzwanie, wzajemnie motywuje się do tego, by sobie z nim poradzić na popularnych serwisach społecznościach. Tworzy się z tego grupa osób zakręconych na punkcie czytania, do których w sumie fajnie należeć.

Księgarnia internetowa Warszawa

Kiedy już postanowimy, że chcemy czytać więcej, trzeba jeszcze zapewnić sobie stały dopływ ciekawych i inspirujących lektur. Nie ma nic gorszego niż nudna i mało wciągająca książka, którą bierze się do ręki, a po kwadransie z nią już się zasypia. Nie zawsze znane nazwiska gwarantują, że to co w środku będzie ciekawe, ale z pewnością są takie, których nikomu nie trzeba polecać. A zatem Dan Brown, Nora Roberts, Orhan Pamuk czy Elif Shafak to tylko kilka cudownych osób, które czarują słowem, każda inaczej, w innym ale zawsze doskonałym stylu. Książki tych autorów w niskich cenach można znaleźć w niezawodnej księgarni wysyłkowej livro.pl

Gdzie jeszcze tanio kupować książki?

Miłośnicy dobrej literatury mogą również szukać książek na różnego rodzaju pchlich targach, w antykwariatach oraz komisach. Można kupić tam książki w dobrym stanie, czasami nawet zupełnie nowe, nigdy przez nikogo nieprzeczytane. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że raczej nie uda się tam kupić nowości wydawniczych. Kto zatem poluje na jakiś gorący tytuł, na nowość, która jest w przedsprzedaży, musi kupić ją w regularnej cenie w księgarni. Albo poczekać kilka tygodni lub miesięcy, licząc na to że ktoś zachce się jej pozbyć i zaniesie ją do antykwariatu. Prawda jest jednak taka, że kto czeka z niecierpliwością na jakiś określony tytuł, raczej nie zamierza zwlekać z jego zakupem. To zrozumiałe, szczególnie jeżeli ma to być kolejna książka z jakiejś serii, w której pokazane są dalsze losy bohaterów. Zatem książki można kupować w naprawdę różnych miejscach, każde z nich ma swoje plusy i minusy, wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb czytelnika, oraz tego czego on szuka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ