Szkoły wyższe – Warszawa. Gdzie studiować w stolicy?

0
1985

Czy studia w Warszawie to dobry wybór? Najlepszy! Znajdziesz tu blisko 80 uczelni, z czego 15 placówek to uczelnie publiczne. Pokaźna liczba akademików i bibliotek nie pozwala martwić się ani o zakwaterowanie na studiach, ani dostęp do pomocy naukowych. Ale nie samą nauką żyje student, a w Warszawie nie sposób się nudzić. Liczne puby i kluby tematyczne, a także koncerty gwiazd światowej sceny muzycznej, z pewnością mogą odciągnąć od książek nawet najpilniejszego żaka. Jeśli zatem chcesz studiować w tej ekscytującej metropolii, sprawdź tutejsze szkoły wyższe. Warszawa proponuje Ci wszechstronną ofertę edukacyjną, realizowaną przez najlepszych wykładowców w Polsce.

Publiczne szkoły wyższe w Warszawie

W Warszawie funkcjonuje 15 publicznych uczelni wyższych, przy czym za najbardziej znamienitą uznaje się Uniwersytet Warszawski. Na 21 wydziałach uruchomiono ok. 100 kierunków, praktycznie z każdej dziedziny nauki. Ten największy uniwersytet w Polsce co roku staje w szranki z Uniwersytetem Jagiellońskim o tytuł najlepszej uczelni w kraju. Czasami obie uczelnie zajmują ex aequo pierwsze miejsce, innym razem UW musi ustąpić pola, by za rok znów zdobyć podium. Jednak UW bezapelacyjnie wygrywa w kategorii preferencji pracodawców i efektywności naukowej, dlatego studiowanie tu zdecydowanie nobilituje i dodaje prestiżu każdemu studentowi. Niemniej, w stolicy znajdziesz inne renomowane szkoły wyższe. Warszawa słynie choćby z takich uczelni jak:

  • Politechnika Warszawska – jedna z najbardziej preferowanych uczelni przez pracodawców
  • Szkoła Główna Handlowa – najlepsza uczelnia ekonomiczna, doceniana za potencjał naukowy
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – najlepsza uczelnia rolnicza
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny – w pierwszej trójce najlepszych uczelni medycznych

Inne publiczne szkoły wyższe w Warszawie:  Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Sztuki Wojennej, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, Chrześcijańska Akademia Teologiczna, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Niepubliczne szkoły wyższe – Warszawa

Uczelnie niepubliczne często są odbierane jako mniej renomowane i znacznie gorzej przygotowane pod względem edukacyjnym. Jednak szkoły wyższe w Warszawie zupełnie nie wpisują się w ten stereotyp. Prestiżowa Akademia Leona Koźmińskiego znajduje się w pierwszej trójce najlepszych uczelni ekonomicznych, a dodatkowo zajmuje pierwsze miejsce w kategorii najlepsza uczelnia niepubliczna w Polsce.

Natomiast jeśli zwracasz uwagę na umiędzynarodowienie uczelni, w tej kategorii aż 4 pierwsze miejsca przypadły warszawskim placówkom niepublicznym: Akademii Leona Koźmińskiego, Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Collegium Civitas oraz Uczelni Łazarskiego.

Uczelnie warszawskie zapewniają bogatą ofertę zarówno dla umysłów ścisłych, jak i zdeklarowanych humanistów czy artystów. Wśród ponad sześćdziesięciu uczelni niepublicznych znajdziesz tu szkoły specjalizujące się w lingwistyce, naukach medycznych, modzie i wzornictwie, sztuce, naukach informatycznych, ekonomii oraz kosmetologii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ