Praca w Holandii od zaraz – przegląd ofert

0
2035

W ostatnich latach Polacy szczególnie upodobali sobie Holandię jako kraj emigracji zarobkowej. Stawki są tu porównywalne z niemieckimi i można bez problemu dogadać się po angielsku z osobami w każdym wieku. Kary za zatrudnianie „na czarno” są tak wysokie, że większość firm woli uniknąć kosztownych problemów, zapewniając w pełni legalną umowę o pracę. Ponadto Polacy mogą liczyć na atrakcyjny pakiet dodatków do czynszu, leczenia oraz otrzymania dzieci. Choć życie w Holandii do najtańszych nie należy, Polacy często redukują koszty poprzez wynajmowanie mieszkania w dużej grupie znajomych. W dodatku łagodny klimat skłania pracowników do szukania zakwaterowania w domkach kempingowych, które są znacznie tańsze niż mieszkanie w mieście. Nic dziwnego zatem, że „praca w Holandii od zaraz” to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł na portalach ogłoszeniowych.

Praca w Holandii od zaraz – gdzie szukać zatrudnienia?

Podczas przeglądania ogłoszeń można dojść do wniosku, że tego typu oferty pochodzą z dwóch branż: produkcyjnej oraz ogrodniczej. Poszukiwane są osoby do pracy na linii produkcyjnej lub w magazynach, np. do pakowania produktów spożywczych, kontroli jakości towarów czy sortowania odzieży używanej.

Praca w Holandii od zaraz jest również skierowana do osób, które chcą zatrudnić się w szklarni przy kwiatach. Najczęściej chodzi o proste obowiązki typu sadzenie sadzonek, przycinanie roślin, pakowanie kwiatów, sprawdzanie jakości czy mocowanie pędów klipsami.

Na natychmiastowe zatrudnienie można liczyć także w sadownictwie przy zbiorach owoców i warzyw. Zazwyczaj tego typu praca odbywa się pod gołym niebem, bez względu na warunki pogodowe. Jeśli natomiast interesuje Cię praca w Holandii przy zbiorach, ale w szklarni, szukaj ofert na farmach uprawiających owoce miękkie (maliny, truskawki), a także paprykę, ogórki i pieczarki.

Praca za granicą od zaraz – na co trzeba się przygotować?

Możliwość niezwłocznego podjęcia zatrudnienia to duży atut – nie musisz tygodniami czekać na wyjazd, w międzyczasie tracąc pieniądze i nerwy. Po wysłaniu zgłoszenia, agencja pośrednictwa pracy za granicą (bo oferty najczęściej zamieszczane są przez pośredników), skontaktuje się z Tobą jeszcze tego samego dnia. Dogranie szczegółów i dopełnienie formalności zajmie maksymalnie kilka dni, w czasie których musisz porządnie przygotować się do wyjazdu.

Chcesz podjąć pracę w Holandii od zaraz? Przede wszystkim upewnij się co do rzetelności pośrednika – sprawdź opinie o agencji w Internecie oraz czy firma figuruje w rejestrach CEIDG lub KRS. W dalszej kolejności sprawdź, czy agencja załatwia transport na miejsce pracy i zakwaterowanie, a także czy pomaga w uzyskaniu numeru sofi, niezbędnego do podjęcia legalnej pracy w Holandii. Na koniec zapakuj swoją walizkę, uwzględniając zmienne warunki pogodowe w Niderlandach. Z reguły nawet intensywne opady deszczu czy 40-stopniowe upały nie powodują przerwania prac na dworze, toteż na wyjazd trzeba zapakować wysokiej jakości odzież roboczą, a także peleryny przeciwdeszczowe i nieprzemakalne obuwie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ