Praca w Berlinie dla Polaków – przegląd ofert pracy za granicą

0
1837

Na portalach ogłoszeniowych codziennie pojawia się wiele zróżnicowanych ofert pracy w Niemczech. Pochodzą one zarówno od agencji pośrednictwa pracy, jak i od polskich pracodawców działających na terenie Niemiec. W obu przypadkach pracownik może liczyć na legalną pracę na niemieckich warunkach oraz dogodne warunki, jednak osoby korzystające z pośrednictwa agencji muszą liczyć się z niższym wynagrodzeniem. W każdym razie, oferty pracy w Niemczech są wręcz rozchwytywane – największym powodzeniem cieszą się ogłoszenia z terenów położonych blisko granicy oraz ze stolicy Niemiec. Praca w Berlinie dla Polaków to głównie proste zajęcia na produkcji, choć nie brakuje propozycji dla kierowców, opiekunek i fachowców. A oto krótki przegląd typowych ofert z niemieckiego rynku pracy.

Praca na produkcji na par – Berlin

Szukasz pracy dla par w Berlinie, bez znajomości języka niemieckiego? W takim razie celuj w oferty pracy na produkcji – najczęściej dotyczą pakowania kanapek, kawy, serków, ketchupu czy dań gotowych. Do Twoich obowiązków należeć będzie również m.in. obsługa maszyn, kontrola jakości wyrobów oraz czyszczenie zbiorników. Zwykle pracodawca zapewnia zakwaterowanie (darmowe lub potrącane z wynagrodzenia), w tym możliwość ulokowania pary w dwuosobowym pokoju lub osobnym domku. Zamiast znajomości języka niemieckiego i doświadczenia, ogłoszeniodawcy oczekują pracowitości, uczciwości, odpowiedzialności oraz punktualnego dopasowania się do systemu trójzmianowego. Praca na produkcji w Berlinie dla Polaków oferowana jest głównie przez agencje pośrednictwa, a stawki wahają się od 1840 do 2250 euro brutto.

Praca w Berlinie dla Polaków – oferty dla fachowców

Osoby dysponujące uprawnieniami i kwalifikacjami zawodowymi nie mogą narzekać na brak ofert pracy w Berlinie. Do najbardziej popularnych i poszukiwanych zawodów należą:

 • lakiernik przemysłowy
 • pracownik budowlany
 • glazurnik płytkarz
 • kierowca kat. C+E
 • elektryk przemysłowy
 • operator wózka widłowego
 • kucharz
 • asystentka stomatologiczna
 • hydraulik
 • cieśla
 • murarz
 • pomocnik w warsztacie samochodowym

Praca w Berlinie dla Polaków – fachowców zapewnia kilkukrotnie wyższe zarobki niż w Polsce. Dla porównania, kierowca autobusu we Wrocławiu może zarobić 2-3 tys. zł na rękę, natomiast w Berlinie może liczyć na 10-11 tys. zł brutto + dodatki za pracę w godzinach nocnych i pracę w weekendy.

Opiekunka osób starszych w Berlinie

Sprawowanie opieki nad osobami starszymi to najczęściej pojawiająca się propozycja wśród ofert pracy w Berlinie. Inaczej niż w przypadku ogłoszeń dotyczących zatrudnienia przy produkcji, opiekunka musi znać język niemiecki i powinna mieć doświadczenie w takiej pracy. Pracodawca zapewnia bezpłatne zakwaterowanie w domu klienta lub hoteliku dla personelu domu opieki. Prywatne opiekunki zwykle muszą dodatkowo wykonywać czynności związane z prowadzeniem domu, takie jak: gotowanie, robienie zakupów, pranie i sprzątanie. Praca przy opiece osób starszych w Berlinie zapewnia Polkom wynagrodzenie rzędu 1350 -1500 euro netto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ