Kredyt na dowolny cel w firmie

0
1987

Już co drugi dorosły Polak posiada zobowiązanie kredytowe. Takie wsparcie finansowe cieszy się też ogromnym zainteresowaniem wśród firm. Okazuje się, że połowa działalności gospodarczych, jakie prowadzone są w naszym kraju, zaciąga kredyty w celach inwestycyjnych i rozwojowych. Większość przedsiębiorców zapowiada też, że w najbliżej przyszłości wybierze się do oddziału wybranego banku po ofertę takiego produktu.

Jedną z możliwości, by uzyskać finansowe wsparcie, jest kredyt na dowolny cel. To właśnie ten produkt brany jest najczęściej, ponieważ daje największą swobodę kredytobiorcy w ramach wydatkowania otrzymanych środków. W odróżnieniu od kredytu celowego, w tym przypadku bank nie żąda ani wskazania celu, ani udokumentowania jego nabycia. Klient może więc wydać otrzymane środki dokładnie na to, czego w danym momencie potrzebuje. Przeważnie pieniądze są dzielone i zostają przeznaczone na różne cele. W przypadku firmy możemy mówić o bieżących potrzebach, niespodziewanych wydatkach, tzw. czarnej godzinie, zasileniu budżetu, ale też realizacji założonych celów zgodnie z potrzebami. Kredyt na dowolny cel może być więc zaciągany na zakup pojazdów mechanicznych, które wzbogacą flotę aut, różnych sprzętów biurowych, maszyn i urządzeń.

Środki te mogą zostać przeznaczone na cele, dzięki którym firma będzie się rozwijać albo funkcjonowanie w niej będzie przebiegać w o wiele większym komforcie. Doskonale wiemy, jak dużym wydatkiem jest koszt instalacji lpg, a taka bez wątpienia przyczyni się do zmniejszenia wydatków firmy na paliwo do służbowych aut. W firmie muszą sprawnie działać komputery, drukarki, skanery czy inne elementy wyposażenia. Musi też być wyposażone zaplecze socjalne – nowoczesne firmy dysponują już nie tylko czajnikiem i mikrofalówką. Oferują swoim pracownikom filtrowaną wodę, wyciskarki do owoców czy specjalne kąciki relaksu. Na takie inwestycje przedsiębiorcy nie zawsze posiadają wolne środki, jeśli tylko firma wykazuje odpowiednią zdolność kredytową, bez problemu mogą zaciągać kredyt na dowolny cel.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ