Jak wygląda praca stewardessy?

0
1884
samolot

Jest to zawód, który najczęściej wykonywany jest przez kobiety. Polityka i popkultura wykształciły obraz towarzysza podróży jako miłej pani, która podaje w samolocie napoje oraz wita i żegna podróżujących samolotem. Nie ma jednak ani reguły, ani przeciwwskazań, aby taki zawód był wykonywany przez mężczyzn. Nie jedna sprawa załatwiona na pokładzie samolot łatwiej będzie rozwiązana przez stanowczym postawy męską. Jakie obowiązki zawodowe wynikają z pracy stewardessy? Jakie warunki w pracy mają osoby na takim stanowisku? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-stewardessy/

Obowiązki zawodowe wynikające z pracy stewardessy

Praca ta z pozoru może wydawać się lekka i niewymagająca. Jednak jeśli zagłębimy się nieco w jej dokładne obowiązki, to okazuje się, że nie jest już tak łatwo, jak mogło się wydawać. Do Twoich głównych obowiązków będzie należało obsługa klientów linii lotniczej podczas lotu samolotem pasażerskim. Podczas wejścia na pokład oraz wyjścia z niego i samego lądowania będziesz musiała być na straży. Musi zadbać też o komfort pasażerów, odpowiedni poinformowanie oraz ich bezpieczeństwo. Dodatkowo jesteś osobą, która odpowiada na pytania i podaj instrukcje dotyczące używania sprzętu awaryjnego, a do twoich zadań będzie należało również podawanie posiłków w trakcie lotu.

Warunki pracy stewardessy

Jest to praca dla osób, od których wymagana jest duża dyspozycyjność oraz wytrwałości. Czasami będzie się przemierzać różne strefy klimatyczne, czasowe, to może zaburzyć nasz naturalny zegar biologiczny. Podczas pracy możesz mieć również problemy z wymagającymi oraz niesfornymi pasażerami. Niejednokrotnie będziesz musiał zwracać uwagę pasażerom stanowczy i asertywny sposób. Do pracy będzie potrzebna nam również empatia i wysoka kultura osobista. 

Zobacz też: http://blogopracy.net.pl/stewardessa-jak-nia-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ