Czy warto brać kredyty przez Internet?

0
1151
Czy warto brać kredyty przez Internet

Już od dłuższego czasu kredyty przez Internet są stosunkowo łatwo dostępnym produktem bankowym. Niektórzy korzystają z nich bardzo chętnie, ale są też tacy, którzy są wobec nich sceptyczni, wskazują jako przyczyny swojej niechęci przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Jak jest w rzeczywistości? Lepiej udać się do oddziału czy wziąć kredyt przez Internet? Czy kredyty online są bezpieczne? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Szybkość i wygoda

Kredyty online stawiają przede wszystkim na niewielką ilość formalności. Oznacza to, że zazwyczaj wystarczy, że poprawnie wypełnimy wniosek kredytowy i potwierdzimy swoją tożsamość, a w niedługim czasie otrzymamy decyzję kredytową. Potwierdzenie tożsamości może przebiegać poprzez na przykład przelew weryfikacyjny, ale też wideorozmowę z konsultantem banku (ta opcja jest bardziej ograniczająca, ponieważ funkcjonuje tylko w godzinach pracy, ale przyda się, kiedy na przykład nie mamy ani złotówki na koncie, aby wykonać przelew).

W większości przypadków nie zostaniemy poproszeni o żadne zaświadczenia czy dodatkowe dokumenty, na przykład zaświadczenie o dochodach od pracodawcy. Sprawi to, że bez wychodzenia z domu czy dodatkowego stresu pieniądze w szybkim tempie trafią na nasze konto.

Więcej informacji na wszelkiej maści tematy związane z kredytami i innymi zobowiązaniami finansowymi znajdziesz tutaj: http://kredyt-co.pl/. Warto poszerzać swoje horyzonty w tym zakresie, nawet, jeśli w danej chwili nie ma się w planach zaciągania jakichkolwiek zobowiązań finansowych.

Kredyty online są bezpieczne

Dbanie o kwestie bezpieczeństwa, zwłaszcza w zakresie finansów i bankowości, jest jak najbardziej zrozumiałe i rozsądne. Należy jednak pamiętać, że o ile zachowamy odpowiednią ostrożność, kredyt online nie jest bardziej ryzykowny niż kredyt w oddziale. Dane przesyłane przez nas bankowi są szyfrowane, w związku z czym nie uzyska do nich dostępu nikt niepowołany.

Musimy jedynie zadbać o to, aby na pewno wejść na autentyczną stronę internetową banku, a nie stworzoną przez oszustów kopię. Ponadto warto często skanować komputer dobrym programem antywirusowym (który powinien cały czas być aktywny) w poszukiwaniu wirusów.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://kredyt-co.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ