Tory kulkowe dla dzieci – co to takiego?

0
1837
jaki tor kulkowy kupić?

Tory kulkowe, zwane również jako kulodromy są zabawkami konstrukcyjnymi. Mają bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka, dzięki zabawie z wykorzystaniem toru kulkowego maluch rozwija swoją pomysłowość, zdolności manualne, spostrzegawczość, a nawet koncentrację.

Jakie tory kulkowe wybierać dla dzieci?

W przypadku dzieci, które skończyły roczek, najlepiej wybierać proste, wielobarwne i przede wszystkim drewniane kulodromy. Takie właśnie modele mają nieskomplikowane trasy i prostą konstrukcję, dzięki której maluch oswoi się z nową zabawką.

Dwulatkom można już zapewnić nieco bardziej skomplikowaną trasę i konstrukcję. Decydując się na rodzaj, można wybrać tor kulkowy drewniany lub plastikowy. Dziecko podczas zabawy może samodzielne układać trasy, dzięki temu maluch nie znudzi się prędki nową zabawką.

Podczas wyboru zwróćmy uwagę na jakość materiału, z którego wykonany jest tor kulkowy. Im lepsza jakość, tym zabawka posłuży dziecku przez dłuższy okres czasu. Zdecydowanie lepszym wyborem jest klasyczny kulodrom drewniany.

Tory kulkowe dla dzieci

Jeżeli chodzi o starsze dzieci najlepiej zdecydować się na złożone zestawy drewniane i z tworzywa sztucznego. W takim zestawie znajdziemy wiele elementów i dodatków, dzięki czemu dziecko będzie miało frajdę przez wiele godzin.

Tory kulkowe – rodzaje

Tory kulkowe drewniane, są najbardziej klasyczną wersją znaną od wielu lat. Mają ciekawy i minimalistyczny design. Wykonane są z naturalnego surowca, który jest solidny i bardzo dobrej jakości. Taki tor kulkowy świetnie sprawdzi się również jako ozdoba w pokoju dziecięcym.

Tory kulkowe drewniane, polecane są zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Drewno jest najbezpieczniejszym materiałem, z którego mogą być wykonane zabawki dziecięce.

Tory kulkowe plastikowe, spotykane są jako wieloelementowe tory przeszkód. W przypadku tego rodzaju toru kulkowego poleca się używanie kulki szklanej lub metalowej. Kulodromy plastikowe dedykowane są starszym dzieciom. Zaletą tego typu torów kulkowych jest niska cena.

Tory kulkowe dźwiękowe, są bardzo ciekawą alternatywą wyższej opisanych kulodromów. Prostsze modele wygrywają dźwięki po najechaniu kulki na odpowiednią część, z kolei bardziej zaawansowane dźwiękowe tory kulkowe mają opcję modyfikacji dźwięku, wystarczy zamienić element toru.

Przeczytaj też: http://www.budowac24.pl/klocki-drewniane-dla-dziecka-dlaczego-warto-kupic-je-dziecku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ