Praca jako stylistka paznokci – co warto wiedzieć o tym zawodzie?

0
1541

Stylistka paznokci to ostatnio coraz popularniejszy zawód. Wiele kobiet liczy na możliwość ciekawej pracy z wysokimi zarobkami. Niektórzy myślą, że każdy może się tym zajmować i nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji. Jak to wygląda w rzeczywistości?

 

Co musi umieć stylistka paznokci?

Tak naprawdę nie jest to praca dla każdego. Podstawami w tym zawodzie jest wyczucie estetyki. Jednocześnie pomysłowość oraz kreatywność, które pozwolą stworzyć piękne rzeczy na paznokciach. Jednak są to dopiero podstawy.

Praca w tym zawodzie to ciągłe podążanie za trendami. Stylistka powinna przeglądać prasę branżową, portale internetowe, strony producentów produktów do paznokci. Dzięki temu można oferować najnowsze trendy. To właśnie takie elementy sprawiają, że nowe klientki ciągle się pojawiają.

Ważna jest także precyzja wykonania, zwłaszcza przy tworzeniu wzorków oraz dokładność. Niestarannie wykonane paznokcie nikogo nie zachęcą do ponownego skorzystania z usług. Ponadto może to odstraszyć inne potencjalne klientki jeśli zobaczą takie zdjęcie w sieci.

Istnieje jeszcze aspekt osobowościowy. Osoba, która ma tak częsty kontakt z ludźmi powinna zadbać o utrzymanie dobrych relacji. A co za tym idzie powinna być miła, wykazywać się empatią oraz zachęcać do rozmowy.

Stylistka paznokci – jak zacząć pracę w zawodzie?

Osoba na tym stanowisku zajmuje się nie tylko wyglądem, ale też pielęgnacją paznokci u dłoni i stóp. W związku z tym każda osoba na tym stanowisku powinna znać działanie preparatów kosmetycznych. Ponadto potrzeba posiadać wiedzę o różnego rodzaju uszkodzeniach płytki paznokcia czy chorobach skóry, które mogą pojawić się na dłoniach.

Należy wiedzieć kiedy można zastosować dany kosmetyk, a kiedy może on bardziej zaszkodzić skórze. W niektórych przypadkach należy odesłać klienta do odpowiedniego specjalisty, który pomoże z dolegliwością. A do tego potrzebne są podstawy anatomii oraz chemii.

Kiedy te podstawy zostaną opanowane warto wybrać się na kurs, gdzie pozna się konkretne techniki aplikacji lakieru oraz tworzenia zdobień. Najbardziej znane firmy, które tworzą lakiery prowadzą takie szkolenia, są to m.in. Semilac, Indigo, czy PB Nails. Każda początkująca stylistka paznokci powinna pomyśleć o tym rozwiązaniu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ