Praca tymczasowa, czyli jak dorobić w weekendy albo wakacje?

0
2806

Zabrakło pieniędzy na nowy komputer? A może planujesz podróż życia i chcesz nieco podciągnąć budżet przed wyjazdem? Jest wiele powodów, by zdobywać dodatkowe pieniądze w wolne dni. Ale właściwie jak drobić w weekendy? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na pracę tymczasową, z których na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Uber – czyli jak dorobić jako kierowca

Uber powoli wypiera tradycyjne taksówki, a z drugiej strony musi się liczyć z coraz bardziej restrykcyjnym prawem w wielu krajach. Przyszłość tego serwisu jest niepewna, więc lepiej nie opierać na nim swojego zawodowego życia. Niemniej, Uber wciąż jest znakomitą odpowiedzią na pytanie o to, jak dorobić do pensji. Oczywiście, by taka praca tymczasowa była możliwa musisz posiadać prawo jazdy i własne auto.

Jeśli zostaniesz kierowcą Ubera, możesz dorabiać wtedy, kiedy tylko masz na to ochotę. Po prostu wsiadasz w samochód, logujesz się do aplikacji i czekasz na zlecenia, np. wtedy, gdy wróciłeś wcześniej i nie chce Ci się siedzieć w domu lub – jak w tytule – w trakcie wolnego weekendu. Kierowcy są potrzebni zarówno w dzień, jak i w nocy.

Programy partnerskie

Kolejna możliwość to intensywne działania w sieci, polegające na promowaniu wybranej marki. Mowa o programach partnerskich. Jak dorobić w ten sposób? Dodatkowe pieniądze wpłyną na Twoje konto zawsze wtedy, gdy uda Ci się z powodzeniem zachęcić do zakupu innych internautów. Program rozpoznaje Twoje polecenia po linkach lub indywidualnych kodach rabatowych. Jeżeli np. bank zdobędzie nowego klienta po wejściu z Twojego linka, otrzymasz procent od zaciągniętego kredytu. Wiele programów partnerskich jest też w stanie rozpoznawać to, że internauta widział Twoją reklamę, nawet jeżeli w przyszłości nie skorzystał bezpośrednio z Twojego linka.

Aby dorobić do pensji, możesz działać na forach internetowych, prowadzić bloga czy tworzyć filmy na YouTube. Ważne, by skutecznie zachęcać do kupowania w danej sieci lub skorzystania z usług danego banku. To zajęcie, które pracy po godzinach może stać się kiedyś głównym źródłem zarobku!

Tworzenie tekstów i grafik

Masz uzdolnienia artystyczne lub przynajmniej potrafisz poprawnie pisać? W takim razie możesz wykorzystać prosty sposób na dorabianie – pracuj jako freelancer i wykonuj tylko zlecenia na odległe terminy. Wówczas będziesz mógł zabrać się za pracę bez pośpiechu, w wolny weekend czy dzień urlopu. W sieci pełno jest ogłoszeń dla copywriterów i grafików. Zwłaszcza to pierwsze zadanie nie wymaga specjalistycznych umiejętności – przynajmniej dopóki mowa o copywritingu SEO. Praca taka polega w większości na pisaniu krótkich opisów produktów lub kategorii zawierających podane słowa kluczowe. Najważniejsza jest tu prawidłowa konstrukcja tekstu i poprawność językowa – nie trzeba jednak mieć doświadczenia w branży reklamowej.

Dorabianie na inwentaryzacjach

Od lat osoby w każdym wieku mogą łatwo znaleźć pracę tymczasową, uczestnicząc w inwentaryzacjach. Zajęcie takie najczęściej organizują pośrednictwa. Jeżeli zgodzisz się na wzięcie udziału, w umówionym terminie musisz stawić się w danym markecie (często w nocy) i razem z innymi uczestnikami rozpoczynasz liczenie towaru. Nie jest to wymagająca praca, ale pozwala na szybkie dorobienie kilkudziesięciu złotych w ciągu jednej nocki.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ