Na czym polega czyszczenie BIK i jak je wykonać?

0
838
Na czym polega czyszczenie BIK i jak je wykonać

Nie ma chyba wśród nas osoby, która nie korzystałaby ze wsparcia finansowego banków. Chętnie sięgamy po pożyczki i kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, robimy zakupy na raty, posiadamy kartę kredytową lub konto z limitem. Wszystkie te działania skutkują umieszczeniem nas w BIK – instytucji gromadzącej i udostepniającej informacje na temat naszych zobowiązań finansowych. Problemy ze spłatą zobowiązań skutkują obniżeniem zdolności kredytowej i odmową banków w zakresie przyznawania dalszego wsparcia finansowego. Pomoc w wyjściu z długów oferuje natomiast czyszczenie BIK, które jest często jedyną szansą na poprawę sytuacji materialnej i wyjście z długów.

Czym jest BIK i jakie są konsekwencje jego istnienia dla klientów banków?

BIK to instytucja powołana do życia w 1997 r. przez polskie banki. Celem jej istnienia jest zbieranie i udostępnianie danych na temat spłaty poszczególnych zobowiązań finansowych przez klientów. Banki weryfikując informacje znajdujące się w BIK mogą w prosty i szybki sposób ocenić, czy mają do czynienia z wiarygodnym kredytobiorcą, któremu warto przekazać swoje pieniądze. BIK zbiera informacje na temat takich zobowiązań, jak m. in. kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne, raty, limity na koncie, karty kredytowe, a także poręczenia kredytów udzielane przez nas dla osób trzecich.

Idealna sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy regularnie i terminowo regulujemy wszystkie swoje zobowiązania – mamy wtedy same pozytywne wpisy i możemy liczyć na dalsze wsparcie instytucji finansowych, dla których będziemy jawili się jako wiarygodni klienci. W dużo gorszej sytuacji są natomiast ci, którym zdarzały się problemy w spłacie zobowiązań – skutkują one umieszczeniem w BIK negatywnych wpisów, które obniżają zdolność kredytowej i często mogą pogrzebać nadzieje na uzyskanie kolejnego kredytu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po pomoc w wyjściu z długów, która polega na czyszczeniu BIK z negatywnych wpisów.

Na czym polega czyszczenie BIK i w czym pomaga?

BIK

Czyszczenie BIK to nic innego, jak usuwanie złych/negatywnych wpisów znajdujących się w bazie danych Biura Informacji Kredytowej. Jest to proces, który ma na celu zaprzestanie prezentacji przez konkretną instytucję finansową negatywnych wpisów na temat klienta w rejestrze BIK. Jeśli chcemy uzyskać skuteczną, gwarantowaną pomoc w wyjściu z długów, czyszczenie BIK warto powierzyć doświadczonej firmie, która przeprowadzi cały proces w naszym imieniu. Najlepsze z nich udzielają gwarancji na swoje usługi oferując 100% skuteczność swoich działań lub zwrot pieniędzy.

Głównym celem czyszczenia BIK jest sprawienie, aby wiarygodność kredytowa klienta była jak najlepsza, co bezpośrednio wpływa na jego zdolność kredytową. W tym celu negatywne wpisy znajdujące się w BIK są eliminowane i zastępowane tymi pozytywnymi, co prowadzi do podniesienia wiarygodności klienta w oczach instytucji finansowej oraz zwiększa jego szanse na uzyskanie dostępu do kolejnych produktów finansowych, począwszy od rat, na kredycie hipotecznym kończąc. Powierzenie tego zadania profesjonalistom to gwarancja osiągnięcia celu bez żadnego wysiłku oraz najlepsza pomoc w wyjściu z długów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ