Mieszkanie dla Młodych – ostatnia szansa na otrzymanie dopłaty

0
3192
Mieszkanie dla Młodych – ostatnia szansa na otrzymanie dopłaty

Mieszkanie dla Młodych to program opracowany przez poprzedni rząd, którego celem jest pomoc kupującym mieszkania na kredyt poprzez wypłacenie dofinansowania. Niestety, program ten, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ma zostać zakończony w 2018 roku. To wobec tego ostatnia szansa, aby załapać się na dofinansowanie na przyszły rok!

Od 2 stycznia zainteresowani programem Mieszkanie dla Młodych na 2017 rok mogli składać w bankach wnioski o otrzymanie dofinansowania przy zakupie mieszkania. Marzący o własnym „M” szybko zasypali instytucje wnioskami, dlatego obecnie nie są one już przyjmowane. Jedynym sposobem na otrzymanie dopłaty jest wobec tego wnioskowanie o nią na 2018 rok. Można zrobić to zarówno w tym roku, jak i w roku przyszłym, ponieważ pozostała suma podzielona jest na połowę – jedna połowa dostępna jest w tym roku i można złożyć wniosek z wyprzedzeniem, druga jest zarezerwowana na przyszły rok.

Kto może skorzystać z Mieszkania dla Młodych?

Program adresowany jest przede wszystkim do osób do 35. roku życia, zarówno do małżeństw, jak i osób, które nie są w związku. Wysokość dopłaty jest uzależniona od sytuacji rodzinnej oraz od tego, jaką nieruchomość chce się zakupić.

Wysokość dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych:

  • 10% dla bezdzietnych małżeństw oraz osób niebędących w związkach małżeńskich
  • 15% dla wychowujących jedno dziecko
  • 20% dla wychowujących dwoje dzieci
  • 30% dla wychowujących co najmniej troje dzieci

Ponadto można otrzymać jednorazowe dofinansowanie wynoszące 5% wtedy, gdy do 5 lat od skorzystania z programu w rodzinie na świat przyjdzie trzecie lub następne dziecko.

Warto także pamiętać o tym, że dopłaty obliczane są z wykorzystaniem skomplikowanego wzoru, dlatego też wysokość dopłaty nie jest liczona od samej ceny nieruchomości, ale na podstawie wartości odtworzeniowej. Ponadto nie otrzymuje się dopłaty za całe mieszkanie, ale tylko do określonej jego powierzchni.

Zatem jeżeli interesuje cię mieszkanie na sprzedaż w Poznaniu czy w innej miejscowości, warto już teraz zapoznać się ze szczegółami programu i złożyć wniosek jeszcze w tym roku!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ