Jak oszczędzać pieniądze?

0
2961
Jak oszczędzać pieniądze?

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Czasem jest to wycieczka zagraniczna, czasem uprawianie jakiegoś sportu np. jazdy konnej a czasem zakup gitary. Jednak bez względu na to, co jest naszym marzeniem, jego realizacja wiąże się z pewnymi kosztami, które niestety nieraz przewyższają nasze możliwości. Pojawia się zatem podstawowe pytanie- jak oszczędzać pieniądze?

W internecie znajdziemy różne artukuły, które traktują właśnie o sposobach oszczędzania. Jednak tu zostaną zaprezentowane te najprostsze, dostępne dla każdego sposoby.

A zatem przede wszystkim należy przyjrzeć się dokładnie wszystkim swoim wydatkom i przychodom. Dokładnie należy podzielić wydatki na ubrania, kosmetyki, czynsz i opłaty, jedzenie, środki czystości itp. Następnie należy się dokładnie przyjrzeć każdej kategorii.

Warto rozpocząć od żywności. Tutaj bowiem wiele osób kupuje znacznie więcej jedzenia niż potrzebuje i następnie różne artykuły spożywcze wyrzucane są do kosza. Warto zrobić zatem dokładny jadłospis i kupować tylko to, czego naprawdę potrzebujemy. Ponadto warto rozważyć kupowanie owoców i warzyw na rynku zamiast w supermarketach. Należy także spojrzeć, czy sklep, w którym się zaopatrujemy w żywność rzeczywiście ma ceny adekwatne do jakości produktu- może gdzieś indziej częściej są promocje?

Następnie warto spojrzeć na ubrania- powinny to zrobić szczególnie kobiety. Może się bowiem okazać, że te same rzeczy można było kupić zaledwie dwa tygodnie później na wyprzedaży w znacznie niższej cenie.

Następnie należy sprawdzić, czy nie przepłacamy za jakąś usługę- internet, telewizję czy telefon. Czy rzeczywiście potrzebujemy tylu kanałów?

Na koniec zaś należy wygospodarować pewną sumę pieniędzy, którą będziemy co miesiąc odkładać np. na konto oszczędnościowe. Zalecaną kwotą jest zazwyczaj 10% dochodów.

A co dalej? Przede wszystkim należy się trzymać planu, który sporządziliśmy. Warto na początku miesiąca dokładnie przeanalizować, jakie dodatkowe wydatki trzeba podjąć, ile przeznaczamy pieniędzy na każdą wyżej wspomniana kategorię. Dzięki temu pod koniec roku może się okazać, że będziemy mogli zrealizować nasze marzenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSposoby na oszczędzanie
Następny artykułInwestycja w wino
Redakcja e-kredytowanie.pl

Finansami zainteresowałem się w 2010, gdy na karku miałem duży kredyt hipoteczny i rodzinę na utrzymaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ