Produkcja gier logopedycznych

0
1104
Produkcja gier logopedycznych

Pozornie produkcja gier logopedycznych nie wydaje się być opcją zawiłą, bo wielu z nas myśli że wystarczy zatrudnić jedynie kilku logopedów i kilku grafików, którzy stworzą ładną wersję gry planszowej. Takie podejście do sprawy i sądzenie, że spod ich ( http://www.ebhp.edu.pl/ ) rąk po zaledwie kilku tygodniach wyjdzie coś bardzo ciekawego to rzecz jasna błąd producenta, bo zespół tworzący tego typu grę musi być też wzbogaconym o psychologa pracującego z dziećmi w wieku blisko pięciu lat. Ktoś taki raczej wie co sprawia konkretnemu dziecku lub dzieciom frajdę. Mowa tu choćby o tej rywalizacji w konkretną grę z przyjaciółmi i o przechodzeniu kolejnych poziomów, jeśli chodzi o to doskonalenie się. Aspekty te są rzecz jasna ważnymi, a nawet wybitnie ważnymi, bo gra logopedyczna, która nie daje tej frajdy z grania raczej jest opcją odstawianą na półkę w domu, czyli nie wzbudza emocji powszechnie uznawanych za te bardzo pozytywne i co równie istotne trudno jest zmusić dziecko do grania w grę nie dającą tej smacznej frajdy.

Współpraca z logopedami.

Jeśli chodzi o firmy tworzące te ciekawe gry logopedyczne, to ta współpraca z logopedami jest opcją bardzo ważną, nie chodzi tu jedynie o ten zespół tworzący daną grę, ale też i o to, by plakaty promujące daną grę trafiały do gabinetów logopedów. W aspekcie tym tkwi rzecz jasna ten spory plus, bo tego typu gra musi być tą promowaną należycie starannie i co równie istotne handlujący grami muszą nagle zacząć brać tę nową opcję, choćby w pewnej ograniczonej liczbie sztuk, po to by się przekonać jak dana gra będzie się sprzedawać. Sprzedawania tego typu gier to rzecz jasna nie to samo, co handlowanie popularnymi strzelankami na komputer, w tym przypadku rynek zbytu jest niewielki, bo logopedyczna gra planszowa może mieć nawet mniejszą popularność od kart, czyli to raczej nie coś ciekawego i co równie istotne na tego typu grę trzeba znacznie dłużej tworzyć modę w sieci i nie jest to rzecz jasna najłatwiejsze.

Filmy promocyjne.

W czasach obecnych tę popularność gier logopedycznych da się także budować za pomocą filmów promocyjnych, które muszą szybko trafić na portale społecznościowe. Tego typu filmy nie muszą być powiązanymi z tymi popularnymi aktorami, tylko z tymi, których wygląd tak jakby współgra z popularnością konkretnej gry, bo to nie tylko taka ciekawa forma reklamy, ale też tworzenie mody na dana grę. Jednym słowem ciekawie zrealizowany film promocyjny może bardzo wiele zmienić i co równie istotne takie filmy w sieci oglądają także młodzi rodzice.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ