Jaki internet?

0
1440
internet

Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? To pytanie nurtuje coraz większe rzesze internautów. Internet Kraków dla osób indywidualnych, Internet światłowodowy dla firm. Okej, ale od kogo?

Graczy na rynku jest wielu, więc nie ma sensu wymieniać. A może Internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu? Trudno nadążyć za zmianami na rynku.

Czym kierować się w wyborze? Ceną? Szybkością transferu? Usługami dodatkowymi?

Myślę, że trzeba zacząć od swoich potrzeb, swoich wymagań. Z jednej strony nie ma sensu kupować sobie przysłowiowej fontanny z wodotryskiem, z drugiej, trzeba pamiętać o koniecznej wielkości transferu. Żeby praca nie była mordęgą i żeby rozrywka nie rozrywała ze złości.

Warto zapoznać się z ofertą

Pobieranie zaczyna się od 120 Mb/s, a kończy się na 500 Mb/s. Wysyłanie z kolei od 10 Mb/s do 50 Mb/s. Abonament zaś, mieści się w granicach 50-60 zł miesięcznie. Duże różnice są w aktywacji usługi, bo od symbolicznego 1 złotego, aż do 59 złotych. To już chyba przesada, ale to moje zdanie. Modem przeważnie jest w cenie, choć zdarzył się wyjątek, gdzie co miesiąc doliczają 5 złotych. Czas trwania jest już standardem i wynosi 2 lata – do przyjęcia. Są oczywiście i promocje. Na przykład abonament na start, gdzie 25 GB jest w cenie. Jest promocja: trzy pierwsze miesiące za 0 złotych. Przy tym promocja „14 dni na test” brzmi może dziwnie, ale przynajmniej można przetestować. Można otrzymać dodatkowe bonusy: a to 50 złotych na zakupy, a to pakiet medyczny znanego operatora medycznego, na pół roku, a w przygotowaniu jest nowy zupełnie zaskakujący bonus.

No dobrze, ale co zrobić, jeśli nie ma możliwości podciągnięcia kabla?

W takiej sytuacji, jeśli budynek nie jest okablowany, trzeba zapoznać się z ofertami Internetu mobilnego. Oczywiście mowa tu o technologii LTE. Jest kilka firm mających taką ofertę, znów nie ma sensu wymieniać marek, ale już od 70,00 zł miesięcznie. Potem jest już droższy, bo życzą sobie 82,00 złote miesięcznie. Inna firma wywindowała cenę do 100,00 złotych miesięcznie.

Przy Internecie LTE, trzeba pamiętać o limicie. W momencie, kiedy go przekroczymy w wybranym pakiecie prędkość Internetu najczęściej spadnie, albo też zostanie doliczona dodatkowa opłata, co nie będzie przyjemne. Np. prędkość pobierania danych wynosi „do 300 Mb/s”, w każdym pakiecie. Natomiast w zależności od wybranego pakietu różny jest limit danych. Nawet największy – 300 GB – nie zwala z nóg, a zapłacimy za niego 79,00 zł miesięcznie.

Oferty dostawców Internetu dla firm Kraków mobilnego różnią się od siebie w niewielkim stopniu. Trzeba się więc zastanowić, nad tym, co jest dla nas w danej chwili najważniejsze: limit danych, szybkość transferu, a może jednak usługi dodatkowe. Pozwoli to wybrać najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb ofertę. Przynajmniej w danej chwili.

Oczywiście coraz więcej jest takich, którzy niecierpliwie czekają na 5G. Czy słusznie? Co daje nam sieć 5G? Automatyzacja przemysłu i przedsiębiorstw. Akurat to przeciętnego użytkownika, ale także tego wyrafinowanego nie za bardzo interesuje. Dalszy rozwój wirtualnej rzeczywistości. To powinno zainteresować każdego, bez względu na zainteresowania. Mobilny gaming bez opóźnień. No, tym wiadomo kto się jara.

Pojawienie się nowych zawodów pracy. Tak, to bardzo ważne nie tylko dla polityków i ekonomistów. Tym powinni się wszyscy zainteresować, nawet osoby leciwe. Wszakże mają dzieci i wnuki, a one będą musiały znaleźć sobie miejsce w nowym świecie.

Transmisje z koncertów i wydarzeń sportowych bez zakłóceń – cudownie!

Nieprawdopodobny rozwój gospodarki, także w rolnictwie. Choćby automatyzacja hodowli zwierząt, kontrola składu gleby, nawodnienia, stan zbiorów itd. Także w miastach. Na przykład inteligentne oświetlenie uliczne, także budynków i w budynkach, kontrola ruchu ulicznego, kontrola miejsc parkingowych, wywóz śmieci itd. W Polsce już pod koniec 2018 roku dwóch operatorów uruchomiło pierwsze stacje bazowych 5G . Stacja została wybudowana w Gliwicach, a zaraz potem w Warszawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ