Palety plastikowe – największe zalety

0
2322

Oryginalne palety z tworzywa sztucznego mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe plusy palet plastikowych i dowiedzieć się jednocześnie, dlaczego warto właśnie na nie postawić.

Największe plusy

Palety z tworzywa sztucznego charakteryzują się bardzo niską wagą, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne palety drewniane, a tym bardziej metalowe. Jak powszechnie wiadomo w branży transportowej waga przewożonego towaru odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też coraz więcej firm rezygnuje z naturalnych palet drewnianych, właśnie na rzecz plastikowych rozwiązań. Dla wielu osób bardzo dużą zaletą jest także łatwość utrzymania palet w idealnym stanie. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim w branży spożywczej. Mowa tutaj oczywiście o standardowych paletach. Na rynku można spotkać także bardzo nietypowe plastikowe palety, które mają skomplikowane kształty i modele te wymagają dokładnego czyszczenia.

Palety z tworzywa a kwestie estetyczne

Palety z tworzywa sztucznego prezentują się bardzo okazale nawet po wielu latach użytkowania. Nie można zapominać również i o tym, że palety plastikowe można barwić na dowolny kolor, dzięki czemu zapewniają zdecydowanie lepszą lokalizację i kontrolę. Na paletach plastikowych bez żadnego większego problemu można umieścić również logo swojej firmy.

Nie tylko zalety

Palety plastikowe jak łatwo się domyśleć posiadają nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy zawsze pamiętać. Największą wadą plastikowych palet jest oczywiście bardzo niska odporność na odkształcenia. Jest to duża wada dla tych firm, które transportują bardzo ciężkie towary. Drewniane palety, gdy ulegną awarii można je bardzo szybko naprawić niewielkim kosztem. Uszkodzone plastikowe palety nadają się z kolei do wyrzucenia. Wadą może okazać się także wysoka cena, chociaż jest to inwestycja na długie lata. Warto wspomnieć również i o tym, że na mokrych paletach plastikowych istnieje ryzyko poślizgu na widłach wózków albo na regałach przesuwnych. Wybierając nowe palety plastikowe warto zawsze zwracać uwagę na jakość ich wykonania, grubość i zastosowanie żebrowania, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ