Gdzie kupić portfel Ledger Nano S?

0
2527

Wiele osób inwestujących w kryptowaluty często korzysta z wielu aplikacji i urządzeń, które wspomagają ich w tej pracy. Jednym z takich urządzeń jest portfel sprzętowy. Pozwala on na przetrzymywanie krytowaluty offline.

Jednym takich urządzeń jest Ledger Nano S. Zestaw składa się z samego urządzenia oraz kabla USB. Urządzenie jest niewielkie i poręczne. Przypomina pendrive.

To co wyróżna Ledger Nano S od innych urządzeń tego typu to wysoki poziom zabezpieczeń. Przede wszystkim nie uruchomimy urządzenia bez podania numeru PIN. Dzięki temu zabezpieczeniu w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia zawarte na nim dane będą bezpieczne. Drugim rodzajem zabezpieczenia jest odizolowane, szyfrowane środowisko, w którym dokonuje się transakcji. Innymi słowy, transakcje wykonywane są na samym urządzeniu a nie na komputerze. Chroni to użytkownika przed ewentualnym włamaniem się na komputer.

Można powiedzieć, że Ledger Nano S jest pewnego rodzaju sejfem, w którym można przechowywać swoje kryptowaluty. Jeśli zatem intensywnie inwestujemy w kryptowaluty warto przemyśleć zakup tego urządzenia. Jego kosz to ok. 100 euro. Zakupu można dokonać przez internet, a zakupione urządzenie dotrze do nas kurierem. Urządzenie można zakupić m.in. na stronie producenta. Wystarczy wypełnić formularz zakupu podając swoje dane oraz dokonać płatności. Przesyłka dotrze do nas w przeciągu kilkunastu dni. Zobacz gdzie najlepiej kupić i jaka jest cena Ledger Nano S.

Samo rozpoczęcie pracy z urządzeniem jest proste. Urządzenie należy oczywiście podłączyć do komputera. W tym celu wykorzystujemy dołączony do zestawu kabel USB. Kolejnym krokiem jest ustalenie czterocyfrowego kodu PIN. Następnie wykonać należy kopię bezpieczeństwa. Ostatnim krokiem jest zainstalowanie w przeglądarce internetowej aplikacji Ledger. Jeśli będzie się postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu nie powinno być żadnych problemów z uruchomieniem urządzenia. Z urządzenia korzystamy przyciskając znajdujące się na nim dwa przyciski. To także jeden z elementów bezpieczeństwa.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ