Czym się różni polerowanie samochodu od woskowania?

0
1256
lakier samochodowy

Polerowanie jest jedną z najważniejszych części procesu auto detailingu, ponieważ ma największy wpływ na wygląd pojazdu.

Większość wosków i powłok ceramicznych nie usunie niedoskonałości, takich jak plamy wodne, zawirowania i zadrapania, dlatego polerowanie odgrywa tak kluczową rolę w nadaniu połysku lakierowi samochodowemu. Po dokładnym umyciu i wysuszeniu samochodu, celem polerowania jest usunięcie wszelkich niedoskonałości z lakieru samochodowego, które mogą powodować zmatowienie lakieru, nieestetyczny wygląd.

Polerowanie lakieru samochodowego to część prac lakierniczych

Od mycia samochodu po polerowanie, woskowanie i nabłyszczanie, każdy produkt samochodowy jest przeznaczony do konkretnej rzeczy, do bardzo konkretnego problemu. Ale kiedy zdecydujesz się nawoskować lub wypolerować swój samochód w domu lub w warsztacie auto detailingu, wybór odpowiednich produktów, które pomogą przywrócić samochód do stanu bliskiego nowości, może stać się nieco bardziej skomplikowane. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o zrozumienie różnicy między pastą do polerowania samochodu a woskiem samochodowym i kiedy należy użyć jakiego rozwiązania.Jeśli chodzi o pastę polerską i wosk samochodowy, ważne jest, aby wiedzieć, że jeden jest środkiem ściernym, a drugi nabłyszczaczem. Tam, gdzie lakier pojazdu wykazuje ślady zanieczyszczeń, matowienie, a nawet utlenienie, warto wybrać pasty samochodowe polerskie zawierające chemiczne środki czyszczące, które pomagają wygładzić i wyrównać powierzchnię lakieru, często usuwając drobne rysy z powierzchni. Dostępne w różnych stopniach ścieralności, pasty polerskie nie są przeznaczone do ochrony, ale raczej do korygowania wad lakieru poprzez ich usuwanie.Bardzo często polerowanie i woskowanie samochodów uzupełniają się wzajemnie i chronią długoterminową jakość wykończenia zewnętrznego pojazdu. Wiele środków do polerowania samochodów zawiera również pewne rodzaje olejów zwiększających połysk, które pomagają uzyskać efekt połysku na lakierze. Jeśli wybierzesz polerowanie lakieru wrocław cena nie jest wygórowana, jest to zazwyczaj jeden z etapów renowacji lakieru samochodowego, którą wykonują doświadczeni detailerzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ