Uczelnie publiczne – Warszawa. Gdzie studiować w stolicy?

0
2066

Choć w Krakowie, Katowicach, Gdańsku czy Poznaniu nie brakuje renomowanych placówek edukacyjnych, maturzyści z całej Polski masowo okupują warszawskie uczelnie. Studiowanie w stolicy to prestiż, ale również doskonała okazja do zasmakowania życia w kosmopolitycznym i artystycznym środowisku. Oczywiście warto wziąć pod uwagę również wysokie miejsca w rankingach, jakie zajmują tutejsze uczelnie publiczne – Warszawa nieustannie zajmuje podium w takich kategoriach jak preferencje pracodawców, umiędzynarodowienie, efektywność naukowa i prestiż akademicki. A oto krótki przegląd najważniejszych uczelni warszawskich.

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski od lat znajduje się w pierwszej trójce polskich uczelni pod względem efektywności naukowej, potencjału naukowego, prestiżu akademickiego oraz preferencji pracodawców. Ta największa i jedna z najlepszych uczelni w Polsce zapewnia Ci wszechstronne możliwości edukacyjne. Masz do dyspozycji aż 21 wydziałów, m.in.: Wydział Psychologii, Wydział Zarządzania, Wydział Orientalistyczny, Wydział Neofilologii, Wydział Chemii, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Biologii, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz najmłodszy – Wydział „Artes Liberales”. Na Uniwersytecie Warszawskim kształci się ponad 44 tys. studentów oraz ok. 3 tys. doktorantów. Jako student UW nie będziesz narzekać również na uczelnianą infrastrukturę, która obejmuje 3 kampusy, przy czym główny zajmuje powierzchnię 55  tys. m2.

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska co roku trafia na podium w rankingu uczelni najbardziej cenionych przez pracodawców. Nic dziwnego – w końcu to najstarsza i największa uczelnia techniczna w Polsce, założona 10 lat po Uniwersytecie Warszawskim (1826 r.). Pod względem wyposażenia pracowni PW zdecydowanie „bije na głowę” inne uczelnie publiczne – Warszawa znacznie przewyższa krajowe standardy, udostępniając studentom zaawansowaną technologicznie aparaturę, nowoczesny system informatyczny oraz rozbudowana bibliotekę. Studenci mają do wyboru 18 wydziałów miejscowych (+ 2 w Płocku), w tym: Wydział Architektury, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, Wydział Inżynierii Materiałowej.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Jeśli chodzi o najbardziej prestiżowe uczelnie publiczne w Warszawie, zdecydowanie nie można pominąć Szkoły Głównej Handlowej, która znajduje się w pierwszej trójce uczelni o najwyższym potencjale naukowym. Początki SGH sięgają 1906 roku, co nadaje jej tytuł najstarszej uczelni ekonomicznej w Polsce. Na uwagę zasługuje nietypowa struktura placówki – zamiast tradycyjnych wydziałów funkcjonuje tu 5 Kolegiów (m.in. Kolegium Analiz Ekonomicznych, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne, Kolegium Zarządzania i Finansów), w skład których wchodzą liczne katedry i instytuty badawcze. Szkoła Główna Handlowa może również poszczycić się największą biblioteką o tematyce społeczno-ekonomicznej w Polsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ