Jak napisać podanie o pracę?

0
433
wzór podania o pracę

Aby znaleźć pracę niezbędne jest nie tylko znalezienie firmy zatrudniającej pracowników w zawodach, w których chcemy pracować, ale i złożenie do firmy dokumentów aplikacyjnych. Na pewno konieczne będzie dostarczenie lub przesłanie CV i podania o pracę. Jak napisać życiorys wie każdy. Z podaniem o pracę jest już większy problem.

Życiorys

Życiorys to nic innego jak informacje o nas. O ukończonych szkołach, poprzednich miejscach zatrudnienia i innych doświadczeniach zawodowych. Ten dokument nie jest trudny do napisania. Poradzi sobie z tym praktycznie każdy. Podanie o pracę piszę się o wiele trudniej i to z kilku powodów.

Jak napisać podanie o pracę?

Warto mieć świadomość, że podanie o pracę to dokument, który powinien zainteresować przyszłego pracodawcę i sprawić, że właśnie z nami będzie chciał się spotkać na rozmowie o pracę. Podanie o pracę nie powinno być napisane w przypadkowy sposób. Najlepiej skorzystać z wzoru. Oczywiście wzór podania o pracę należy potraktować bardziej jako ramę dokumentu niż jako ściągawkę. Zdania przepisane wprost z wzorów podania o pracę na pewno nie zainteresują przyszłego pracodawcy. Wzory podań o pracę warto więc przeglądać, ale swoje podanie o pracę napisać od podstaw samodzielnie, posiłkując się co najwyżej wzorem, a nie go kopiując..

Warto też pamiętać, że wzory podań o pracę dostępne w Internecie są lepsze i gorsze. Warto korzystać z tych najlepszych. Przykładem są wzory ze strony www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/

Przeczytaj też: http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,jak-napisac-listy-motywacyjny,453342.html

Co napisać w podaniu o pracę?

W podaniu o pracę warto pokazać siebie z jak najlepszej strony. Pokazać, że znamy firmę, do której składamy dokumenty, wspomnieć o tym jakie korzyści odniesie firma zatrudniając właśnie nas. Nigdy nie można pisać zbyt długiego podania o pracę. Przyszły pracodawca może nie mieć czasu na przeczytanie całości, lub po prostu znudzić się podczas takiej lektury. O wiele lepsze jest krótsze podanie, ale bardzo interesujące.

Rozmowa kwalifikacyjna

To właśnie na rozmowie zapadnie decyzja, czy dostajemy daną pracę czy nie. Pracodawca w trakcie spotkania z nami będzie nawiązywać do złożonych dokumentów, warto więc pamiętać co w nich napisaliśmy. Oczywiście bardzo istotne jest pisanie prawdy. Jeśli bowiem pracodawca sprawdzi zamieszczone informacje i złapie nas na kłamstwie, pracy na pewno nie otrzymamy. Oczywiście drobne błędy w dokumentach raczej nie będą o nas świadczyć negatywnie. Kłamstwa już tak. Zawsze więc warto pisać prawdę, nawet jeśli są to informacje stawiające nas na gorszej pozycji. Dobry pracodawca docenia prawdę i szybciej zatrudni szczerą, choć mniej doświadczoną osobę, niż człowieka, którego dokumenty aplikacyjne nie są do końca zgodne z prawdą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ